هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

زمان ارتقا اعتماد بنفس تولید ملی فرا رسیده است

ایلام-ایرنا-عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با ارسال یادداشت تحلیلی به ایرنا حمایت از کالای ایرانی را اقدامی موثر و ضروری عنوان کرده که افزون بر رونق تولید و حفظ اشتغال موجود ،در زمینه افزایش اعتماد به نفس فعالان تولیدی و صنعتی نیز نقش بی بدیلی خواهد داشت.

سلام امینی دراین متن که روز یکشنبه به ایرنا مرکز ایلام ارسال شد تصریح کرده که رواج ذهنیت منفی در خصوص ناتوانی صنعتگران ایرانی از تولید کیفی که در رژیم گذشته توسط خود دولت تبلیغ می شد منشا رویکرد افراطی و گسترده به خرید و مصرف کالای خارجی بوده است که تبعبت از رهنمود نوروزی مقام معظم رهبری موجب اصلاح این ذهنیت و پویایی اقتصاد ملی می شود.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی دراین متن افزوده است:
نامگذاری کاربردی واثر گذار'حمایت از کالای ایرانی' در راستای ترمیم و احیای اقتصاد داخلی کشور ازسوی مقام معظم رهبری ، امید به استقلال اقتصادی، رونق کارخانه های داخلی واشتغال جوانان در سایه نگاه ویژه به تولید کالاهای داخلی را در همگان به وجود آورد.
نمایندگان مردم درخانه ملت، خود را موظف و مکلف می دانیم که باتمام توان و ظرفیت پارلمانی ازاین طرح ملی حمایت نمائیم
نظر به دیدگاه های مختلف کارشناسان اقتصادی، حمایت از کالای ایرانی، مغایر با شعارهای سال های پیشین نیست بلکه تکمیل کننده و در راستای تحقق کامل شعارها و راهبردهای توسعه اقتصادی کشور است
نامگذاری‌هایی از قبیل «جهاد اقتصادی»، «همّت مضاعف و کار مضاعف»، «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»، «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» درسال های قبل صورت گرفت که هرکدام بار معنایی خاص خود را داشت
لذا باهدف استمرار این استراتژی ،نامگذاری سال 97 ، به نام 'حمایت از کالای ایرانی' ، ازسوی رهبر انقلاب رقم خورد تا یک باردیگر پتانسیل بسیج عمومی مردم در عرصه شکوفایی اقتصاد ملی انعکاس یابد.
به عبارتی دیگر این شعار فراگیرترین و مردمی ترین نامگذاری است که مردم نبض پرتپش آن هستند چرا که حمایت مردم از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی می تواند و موظف است که به تقویت تولید ملی کمک کند؛ خواه با خرید کالای ایرانی، خواه با تولید کیفی و کمی و ...
🔻بی گمان مصرف‌کنندگان مرکز ثقل عرصه تولید کشورهستند زیرا با خرید و حمایت از کالاهای ایرانی، ضمن کمک به رونق صنعت و تولید کشور، اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق را محقق می‌سازند.به هرحال تمام افراد جامعه در قبال عملی شدن شعار سال نود وهفت مسئول هستند و باید در راستای تحقق آن براساس( کلکم راع و کلکم مسئول) عمل نمایند.
البته تولیدکنندگان نیز باید با ارتقای کیفیت کالا های تولیدی خود، مصرف کنندگان را در خرید کالای ایرانی ترغیب کنند زیرا چنانچه تولید داخلی از نظر کیفیت قابل رقابت با نوع خارجی آن باشد خود به خود فرهنگ استفاده ازتولید داخلی در کشور نهادینه می شود
بنابراین موضوعی که تولیدکنندگان داخلی باید به آن توجه داشته باشند رعایت استانداردهای کیفی و کمی در تولید است تا با مطرح شدن در بین مردم بتوانند بازار فروش محصولات خود را پیدا کنند.
یادآور می شود که بُعد فرهنگی این موضوع نیز بسیار مهم و حیاتی است و مردم نباید برای تصمیم‌گیری در این خصوص چشم به راه اقدامات مسئولان باشند بلکه باید هر فردی در حیطه وظایف خود به شعار حمایت از کالاهای ساخت ایران فرهنگ سازی کند.
🔻این یک واقعیت مسلم و تجربه شده است که با حمایت از کالاها و تولید داخلی علاوه بر حمایت از اشتغال ، از خروج ارز برای خرید کالاهای خارجی جلوگیری می شود. برای تحقق این مهم باید به رویکرد اقتصاد مقاومتی، سیاست خرید و تأمین کالا از تولید کنندگان داخلی با جدیت از سوی مردم و دوایر دولتی اجرایی شود.
دولت نیز ضمن اینکه باید خرید وحمایت از کالاهای ساخت ایران را از خود شروع نماید، ضرورت دارد که منابع بانکی را به سمت تقویت تولید داخل سیاستگذاری کند و نرخ سود بانکی را برای تولیدات داخلی به صورت خاص مدیریت نماید.
نکته مهم و برجسته تحقق این مهم خودباوری ماست خودباوری امری تأثیرگذار در زمینه حمایت از کالای ایرانی است که باید برخی نگاه های نادرست نسبت به کالای ایرانی را از ذهن ها پاک کنیم و مصرف کالاهای ساخت داخلی را در اولویت قرار دهیم.وآن ها را مقدم بر کالاهای ترکی و چینی قراردهیم
تجربه موفق اقتصادی کشورهای پیشرفته حاکی از آن است که آنها اولویت مصرف خود را به کالای تولید داخلی خود اختصاص می دهند.تاجایی که حتی به هنگام مأموریت کاری در خارج ازکشور،کالاهای تولید کشور خود را تبلیغ و مصرف می کنند.
مطابق دیدگاه اهالی فرهنگ و رسانه ، فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی ، پیش شرط ولازمه تحقق عملی آن است لذا با این نگاه که خرید کالای ایرانی ؛ افتخار ملی است و در ایجاد فرصت های شغلی نقشی اساسی دارد، باید از همه راه کارهای فرهنگی ، بهره بگیریم و از تبلیغات و آماده سازی فکر و باور جامعه و نیز تاثیر گذاری رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب برای اصلاح رفتار اجتماعی غفلت نکنیم .
سلام امینی
نماینده حوزه انتخابیه ایلام

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال