گردان 505 محرم سند افتخار دهلران است

ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام گردان 505 محرم را مایه افتخار و سند هویت افتخارآمیز دهلران و استان ایلام ذکر کرد و گفت: خاطره پایمردی دلاوران این گردان هیچگاه فراموش نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، سردار سید صادق حسینی روز سه شنبه در یادواره شهدای 505 محرم که با حضور سخنگوی سپاه و خانواده شهید امینیان در دهلران برگزار شد، اظهار کرد: حماسه آفرینی رزمندگان و شهدای این گردان به عنوان برگ زرین تاریخ دفاع مقدس مایه مباهات استان ایلام بوده و همواره در تاریخ افتخارهای این سرزمین ثبت هستند.
وی با اشاره به شرکت این گردان در بیشترین عملیات های حساس دوران دفاع مقدس افزود: شرکت در 9 عملیات آفندی و 3 عملیات پدافندی از افتخارات گردان 505 محرم است.
فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام با اشاره به 117 شهید والامقام این گردان از ایلام ، تهران، کاشان و مشهد گفت: شهدا با نثار جان خود از مرزها دفاع و موجب شکست دشمن شدند و امروز وظیفه ما دفاع از انقلاب و ارزش ها و حمایت از ولایت است که مردم بخوبی این مهم را در صحنه های مختلف نشان داده اند.
سردار حسینی افزود: مشکلات هیچگاه باعث نمی شود مردم از انقلاب و ارزش ها دست بردارند و مردم در طول این 40 سال در دفاع از انقلاب و ارزش ها و ولایت سنگ تمام گذاشته و این را ثبت و ضبط کرده اند.
یادواره شهدای گردان 505 محرم با حضور رمضان شریف سخنگوی سپاه و خانواده شهید امینیان فرمانده این گردان ، مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم به خصوص خانواده های معظم شهدا و رزمندگان این گردان در پارک شقایق شهر دهلران برگزار شد.
گردان 505 محرم دهلران از جمله واحدهای نقش آفرین تاریخ دفاع مقدس است که در عملیات های متعدد و مهمی چون عملیات‌های کربلای 4، فتح المبین، والفجر 3 و والفجر 5 شرکت داشته و در آزادسازی مناطق مهمی از خاک کشورمان نقش ایفا کرده است.
این گردان افزون بر حضور رزمندگانی از مناطق مختلف کشور شاهد اعضایی از رزمندگان خارج از کشور بود به نوعی یک گردان بین‌المللی محسوب می شد و از جمله آنکه هم اکنون در بین شهدای این گردان اسامی رزمندگانی از کشورهای افغانستان و عراق نیز دیده می شود.
7175/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال