طرح عیدانه کتاب در ایلام آغاز شد

ایلام - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: اجرای طرح عیدانه کتاب در این استان در آستانه سال آغاز شد.

یونس قیطانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح عیدانه کتاب در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتابفروشی ها و قرار گرفتن این محصول فرهنگی در سبد خرید عیدانه مردم ، از 22 اسفند در استان ایلام اجرا می شود.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح کتابفروشی های مجاز سطح شهر می توانند با مراجعه به سامانه کتاب نت www.ketabnet.ir نسبت به ثبت نام و عضویت در طرح اقدام کنند.
وی اضافه کرد: در طرح عیدانه کتاب 20 درصد تخفیف به خریداران کتاب داده می شود که در نهایت این درصد تخفیف از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابفروشی ها مشمول طرح عودت داده می شود.
قیطانی ابراز امیدواری کرد: کتابفروشی ها و مردم استان از این فرصت مغتنم استفاده کرده و با خرید کتاب از تخفیف این طرح بهره مند شوند.
وی ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح موجب شود تا مردم کتاب را به عنوان عیدی دادن به یکدیگر انتخاب کرده تا به مرور فرهنگ کتابخوانی در جامعه احیا شود.
وی تاکید کرد: عیدی دادن کتاب موجب فرهنگسازی برای کودکان می شود چرا که عید نوروز خوشایندترین خاطره زندگی آنها بود و این ایام با کتاب های اهدایی ماندگارتر خواهد شد.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در خصوص تبلیغات طرح عیدانه کتاب گفت: با توجه به سراسری بودن طرح، تبلیغات و اطلاع رسانی آن متمرکز و از طریق رسانه های عمومی و شبکه های اجتماعی انجام شده است.
به گفته وی اکنون 10 کتابفروشی فعال در ایلام وجود دارد.
7171/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال