امام جمعه ایلام:

القای ناکارآمدی نظام راهبرد دشمن علیه جمهوری اسلامی است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: القای ناکارآمدی و ضعیف جلوه دادن نظام از توطئه های امروز دشمنان علیه جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهلران که با حضور ائمه جمعه استان برگزار شد، اظهار کرد: وحدت و همبستگی ملت، رهبری و مجموعه کارگزاران از برکات نظام جمهوری اسلامی است،ملت ایران در 40 سال گذشته با ولایتمداری و حفظ وحدت بر حول ارزش های دینی و روحیه انقلابی در عرصه های داخلی و خارجی برمشکلات پیروز شده است.
وی افزود: تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم، باعث خنثی شدن تمامی فتنه ها و توطئه های دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی شده است.
امام جمعه ایلام به توانمندی های داخلی کشور در ابعاد مختلف اشاره کرد و یادآور شد: ما با تکیه بر همین توانمندی ها دانش هسته ای و تولید موشک را بدست آوردیم و شعار ما می توانیم را محقق کردیم.
حجت الاسلام لطفی بر ضرورت توجه به ظرفیت های اقتصاد داخلی تاکید کرد و گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی از موضوع های مهم و کلیدی در جهت رسیدن به قله های ترقی است که باید در سطوح مختلف جامعه عملیاتی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح احیای 60 هزار هکتار از اراضی استان و و نقش دهلران بعنوان قطب کشاورزی افزود: اجرای سامانه گرمسیری و مهار آب های مرزی و ساخت سدها گامی مهم در جهت تحول کشاورزی استان ایلام هستند.
امام جمعه ایلام با اشاره به ظرفیت های مرز برای توسعه همه جانبه استان تصریح کرد: زیرساخت های مرز چیلات از سمت استان ایلام فراهم است، باید تلاش کرد تا امکانات لازم برای فعال شدن این مرز و گشایش آن را آماده کنیم.
فرماندار دهلران نیز در این نشست گفت: این شهرستان با 220 کیلومتر مرز، بیش از 50 درصد از مرزهای استان را شامل می شود، یکی از مطالبات مردم و اولویت های این شهرستان در جهت رونق معیشت و کار مردم راه اندازی بازارچه مرزی دهلران است.
سید حسینعلی موسوی افزود: عزم مجموعه مدیریتی استان بر راه اندازی مرز چیلات است و تاکنون با دستور مدیریت ارشد استان اقدامات خوبی در زمینه زیرساختی در این مرز انجام شده است.
فرماندار دهلران چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک و مهران را از دیگر اولویت ها در این شهرستان ذکر کرد و گفت: با تلاش دولت و پیگیری های بعمل آمده در استان این مهم نیز در حال اجراست.

***کاشت نهال در خانه و خیابان باید دغدغه عموم مردم شود
ایلام-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با ذکر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ درختکاری در جامعه ،تاکید کرد: با توجه به تغییر اقلیمی ناشی از افزایش گرما و کاهش بارندگی، باید کاشت نهال در خانه و خیابان دغدغه عموم مردم شود.
حجت الاسلام محمد نقی لطفی در حاشیه آیین درختکاری در دهلران به خبرنگاران گفت: در شرایطی که فرسایش خاک و ایجاد کانون های غبار موجب شکل گیری بیابان زایی و پدیده ریزگردها شده نهال کاری ضرورتی است که باید در استان ایلام به صورت ویژه مد نظر متولیان و مردم قرار گیرد.
وی بر ضرورت مشارکت مردم در این موضوع تاکید کرد و افزود: کاشت نهال در خیابان ها،کوچه ها و حتی بین شهرها و حاشیه راه ها با مشارکت مردم باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی با ذکر اینکه برای مقابله با پدیده خطرناک بیابان زایی باید فرهنگ درخت کاری در استان ایلام به خصوص دهلران نهادینه شود گفت: درختکاری و نهال کاری در دهلران با توجه به گرمای 50 درجه آن نقش مهمی در تلطیف هوا و جلوگیری از ریزگردها و گرما دارد.
وی با اشاره به اقدام های خوب منابع طبیعی استان ایلام در خصوص نهال کاری و توجه به این مهم گفت: تولید نهال از کارهای بزرگی است که در استان ایلام در سطح خودکفایی انجام میشود و امیدواریم هرساله شاهد گسترش فرهنگ درخت کاری در جهت توسعه فضاهای سبز باشیم.
رضا احمدی مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام نیز با اشاره به 424 هزار هکتار بیابان استان و سرانه 7هزار متر مربعی هر ایلامی از بیابان گفت: سرانه جنگل در استان 11هزار متر مربع است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، فرماندار دهلران و امام جمعه دره شهر برای اهتمام ویژه به گسترش فرهنگ منابع طبیعی و درختکاری مورد تقدیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و ابخیزداری کشور قرار گرفتند و در نشست شورای فرهنگ عمومی دهلران لوح تقدیر دریافت کردند.
شهرستان دهلران در 220 کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.
7175/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال