پنجاه و چهارمین روز پر گرد و غبار در ایلام ثبت شد

ایلام - ایرنا - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون میزان ذرات گرد و غبار هوای استان در 54 روز فراتر از حد مجاز بوده است، گفت: هوای بیشتر شهرستان های ایلام امروز به خاطر پدیده گرد و غبار در وضعیت هشدار قرار دارد.

علی طاهر سارایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان طبیعی ذرات گرد و غبار 150 میکرو گرم است ولی هم اکنون این مقدار در هوای شهرستان های آبدانان، مهران، ایوان، چرداول و دره شهر یک و نیم برابر حد مجاز گزارش شده است.
وی افزود: تا ظهر امروز روند فعالیت ریزگردها در آسمان استان پایدار بود اما انتظار می رود این روند از عصر به تدریج کاهش یابد.
مدیر گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام نیز گفت: تا ساعاتی از امروز گرد و غبار همچنان در آسمان استان ایلام مشهود است.
مجتبی میهن پرست یادآور شد: از فردا به تدریج با کاهش غلظت گرد و غبار این توده از آسمان استان خارج خواهد شد.
وی در مورد بارندگی نیز یاداور شد: با توجه به تغییر در الگوهای جوی که قرار بود اواسط هفته جاری بارندگی در استان داشته باشیم با بررسی نقشه های جدید جوی هیچ گونه بارشی در طول هفته جاری مشاهده نمی شود.
به گزارش ایرنا، نوشیدن شیر فراوان، خارج نشدن از منزل، استفاده از ماسک فیلتردار، خودداری از انجام ورزش هوازی و کار در هوای آزاد از جمله سفارش های مکرر مرکز بهداشت استان ایلام به عموم مردم به ویژه گروه های در معرض خطر شامل جانبازان شیمایی، بیماران سرطانی، قلبی عروقی، ریوی، زنان باردار، مادران شیرده، افراد کهنسال و کودکان برای ایمن ماندن از آثار منفی ریزگردها است.
استان ایلام بیش از یک دهه است که با پدیده ریزگردهای عربی که از سمت بیابان های کشورهای عراق، سوریه و عربستان وارد مرزهای کشور می شود مواجه است و توده های ریزگردها در این سال ها خسارت های زیادی را به استان ایلام وارد کرده است.
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال