معاون سیاسی استاندار ایلام:

پتانسیل های توسعه مهران تنها به اربعین خلاصه نمی شود

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال توسعه همه جانبه مهران با توجه به اهمیت زیاد این منطقه است و بجز اربعین ظرفیت های پیشرفت این شهرستان بسیار بالاست.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در آئین تودیع و معارفه فرماندار قدیم و جدید مهران اظهار کرد: مسئولان استان به دنبال تدوین سند اربعین هستند، هرچند شهرستان مهران علاوه بر اربعین ظرفیت های غنی زیاد دیگری هم دارد که مغفول مانده است.
وی افزود: علاوه بر اربعین، مرز 180 کیلومتری شهرستان مهران و پایانه مرزی، طرح آبرسانی به اراضی کشاورزی شهرستان نیز از دیگر ظرفیت های این شهرستان در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار جوانان این منطقه و حتی استان است.
معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام یادآور شد: ظرفیت مرز و پایانه مرزی مهران یک پتانسل عظیم در استان و شهرستان مهران است که باید از آن بیشتر از موقعیت کنونی بهره برداری کرد ، همچنین تصویب منطقه ویژه یکی دیگر از ظرفیت های مهم مهران است.
نوذری تاکید کرد: طرح بزرگ سامانه گرمسیری نیز از جمله پروژه هایی است که رونق و شکوفایی کشاورزی مهران را در پی دارد و مسئولان پیگیر توسعه زیربخش های کشاورزی در شهرستان های مهران و دهلران هستند.
وی با اشاره به سابقه مردم شهرستان مهران در جنگ تحمیلی افزود: در مقابل عظمت مهران و مردم آن همواره باید به احترام ایستاد چرا که مهران سند شجاعت و افتخار مردم این منطقه و استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس است و اکنون افتخار خادمی زائران امام حسین (ع) نصیب مردم این خطه شده است.
وی به فرماندار جدید مهران نیز توصیه کرد: به عنوان عالی ترین مقام اجرایی شهرستان صدای مردم و در میان مردم باشد و در راستای ایجاد نشاط سیاسی و اجتماعی، پویایی و تحرک در بین مردم شهرستان مهران تلاش کند.
نوذری پیشنهاد کرد: فرماندار مهران به طور مرتب عملکرد دولت را به اطلاع مردم برساند، اتاق فکری متشکل از جوانان متعهد و ایده پرداز و نخبه مهران در جهت توسعه استان تشکیل و همچنین از ظرفیت بانوان توانمند در پست های مدیریتی استفاده کند.
فرماندار پیشین مهران نیز در این آئین گفت: هر آنچه که در مدت تصدی بنده انجام شده حاصل توجه ویژه دولت تدبیر و امید و نظام جمهوری اسلامی به مهران با توجه به موقعیت ویژه این شهرستان است.
مراد ناصری با عذرخواهی از کم کاری های احتمالی صورت گرفته در مدت خدمت خود افزود: طی این مدت هم از انتقادهای منصفانه منتقدان برای پیشبرد امور استقبال و حتی گاه استفاده کردم.
وی با بیان اینکه ناامید کردن مردم در شهر مرزی مهران اوج بی تدبیری است، گفت: از همان بدو ورود به سمت فرمانداری شهر حساس مهران و با عهد بستن با امام حسین (ع) و با دوری جستن از هرگونه آلودگی ها و ناپاکی ها فقط سعی کردم در خدمت مردم باشم.
ناصری در مورد برخی شایعه پردازی ها و نشر اکاذیب در خصوص برخی رانت و ویژه خواری ها اظهار کرد: در مدت ماموریت خود در مهران از هیچ کدام از شرکت های نفتی و منابع نفتی حتی یک ریال وارد زندگی شخصی بنده نشده و تمامی شایعات در مورد بکارگیری نزدیکان بنده در شرکت نفت کذب محض است.
در این آئین نظام ملکشاهی به عنوان فرماندار جدید شهرستان مهران معرفی و از زحمات مراد ناصری فرماندار سابق تقدیر شد.
نظام ملکشاهی سابقه معاونت فرمانداری های مهران، آبدانان و اسلام شهر را در کارنامه دارد.
شهرستان مرزی مهران به عنوان دروازه عتبات عالیات و تردد زائران اربعین حسینی از اهمیت خاصی در استان و کشور برخوردار است و هر ساله صدها هزار زائر اربعین از طریق مرز بین المللی مهران راهی عتبات عالیات و کربلای معلی می شوند.
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال