450 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان 361 تختخوابی ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از تخصیص 450 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان 361 تختخوابی مرکز استان خبر داد.

دکتر کریم همتی روز شنبه در حاشیه دیدار با فرماندار دهلران به خبرنگار ایرنا گفت: ین بیمارستان در زمینی به مساحت 6 هکتار و زیر بنای 31 هزار متر مربع در 9 طبقه در حال اجرا است. و راه اندازی این مرکز درمانی نقش مهمی در اضافه شدن تخت های بیمارستان استان دارد.
وی افزود: با توجه به پیگیری های اخیر از طریق سازمان برنامه و بودجه 450 میلیارد ریال برای تکمیل ساخت این بیمارستان در نظر گرفته شده است و پیش بینی می شود در پایان سال 97 بهره برداری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه طرح تحول سلامت بعنوان یک طرح بنیادین و ماندگار را از اولویت های کاری خود ذکر کرد و افزود: تجهیز مراکز درمانی به امکانات روز و ارائه خدمات تخصصی مثل چشم پزشکی و ارتوپدی به مراکز دور دست استان همچون دهلران و آبدانان در دستور کار است و تلاش می شود در توزیع پزشکان متخصص نیازهای مناطق دورافتاده مد نظر باشد.
همتی با اشاره به گستردگی دهلران و مشکلات این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان اضافه کرد: نبود دستگاه سونوگرافی در دهلران رفع شده و بزودی مشکلات سی تی اسکن نیز حل و شاهد ارائه خدمات به شهروندان خواهیم بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به سیاست های وزارت بهداشت در خصوص شبانه روزی کردن مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد و گفت: تلاش می شود مشکلات این حوزه در مناطق دورافتاده همچون پهله و میمه با تزریق امکانات بیشتر مرتفع شود.
فرماندار دهلران نیز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام شبانه روزی کردن برخی مراکز بهداشتی و درمانی در این شهرستان ضروری است.
سید حسینعلی موسوی با اشاره به در دست ساخت بودن 10 خانه بهداشت در شهرستان گفت: 18 میلیارد ریال برای تکمیل این مراکز اختصاص یافته و با توجه به مرزی بودن و گرمسیری بودن این مناطق امیدواریم هرچه زودتر شاهد افتتاح این خانه های بهداشت با توجه به نیاز مردم باشیم.
7175/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال