نهالستان دره شهر به ثمر نشست

ایلام - ایرنا - رئیس منابع طبیعی دره شهر گفت: نهالستان این شهرستان با ظرفیت تولید 50 هزار اصله برای نخستین بار به ثمردهی رسید.

آرش مزبانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نهالستان شهرستان دره شهر امسال برای نخستین بار به ثمردهی رسیده است و برای هشت تا 10 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.
وی گفت: این نهالستان دارای 50 هزار اصله نهال انگور، انجیر، لیمو، گل رز، گل محمدی، انار و ... بوده و در سطح پنج هزار متر مربع با هدف اشتغالزایی و تامین نهال های باغی در اراضی شیبدار شهرستان با همکاری جهاد کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان احداث است.
وی تاکید کرد: توسعه باغات مثمر در اراضی شیبدار بعنوان یکی از اهداف سازمانی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی است.
مزبانی عنوان کرد: شهرستان دره شهر با داشتن 76 هزار هکتار عرصه‌های جنگلی و مرتعی یکی از بزرگ ‌ترین ذخائر جنگلی محسوب می‌شود و کارشناسان این اداره با مشارکت امور عشایری شهرستان به منظور حفاظت و حراست از عرصه های جنگلی و مرتعی اقدام به بذر پاشی و بذر کاری در دامنه های کبیر کوه کرده اند.
وی گفت: از اهداف این طرح علاوه بر آموزش عشایر، استفاده از مشارکت و ظرفیت همه جانبه این قشر در جلوگیری از تخریب جنگل ها ، حفاظت و احیاء مراتع است.
دره شهر در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار دارد و با وجود رودخانه بزرگ سیمره یکی از قطب های اصلی کشاورزی در استان ایلام به شمار می رود.
وسعت این شهرستان 102 هزار هکتار است که از این مقدار 78 هزار هکتار معادل 80 درصد انرا جنگل و مرتع تشکیل می دهد.
سالانه ١٩٠ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در مناطق مختلف این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال