امام جمعه ایلام: معاندان به دنبال امام زدایی از جامعه هستند

ایلام - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: جریان هایی از گروه های معاند با مطرح کردن گفتمان امام راحل به دنبال زدایش ارمان های انقلابی و مقدس امام از جامعه هستند.

به ئگزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی در خطبه های امروز نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: فتنه‌گران با شعار فریبنده امام‌گرایی و حلقه انحراف جدید با طرح گفتمان امام و رهبری در عمل و نیت در خدمت دشمنان کینه‌توز امام و رهبری هستند.
وی ادامه داد: رسانه‌های بیگانه و معاند از نگارش نامه توسط یکی از سران فتنه 88 و حلقه انحراف ذوق زده شدند و با تحلیل‌های فریبکارانه و مغرضانه به لجن‌پراکنی علیه انقلاب و رهبری عزیز پرداختند.
وی گفت: بروز فتنه‌ها و حلقه‌های انحرافی دلیلی روشن بر برپایی و بالندگی و ماندگاری و استمرار انقلاب اسلامی و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی و مصداق بارز بروز فتنه‌های قبل از قیام مهدی (عج) آل محمد است.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام ادامه داد: فتنه گران و عوامل جریان حلقه انحرافی اخیر با نگارش نامه‌ها و مخاطب قرار دادن مقام معظم رهبری نیات پلید و انگیزه‌های خودخواهی و فسادانگیزی خود را بر ملا کردند.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های برجسته و ممتاز انقلاب و رهبری آن در طول 40 سال حیات طیبه خود غربالگری و پاکسازی و ریزش ناخالص‌ها و متظاهر به انقلابی‌ و در باطن قدرت‌طلبان زیاده‌خواه بوده و خواهد بود.
حجت الاسلام لطفی تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای رسیدن به اهداف بلند و نورانی خود، موانع ظاهری و باطنی را درهم می‌کوبد و چون خود پاک و پاکیزه و خالی از ناپاکی‌ها می‌گرداند هر جریانی و یا هر فردی ولو مهم و تاثیرگذار که بخواهد انقلاب را از صراط مستقیم و راه روشنی که امام و خلف صالح ایشان ترسیم کردند منحرف کند رسوا و باطن مریض آنان را آشکار خواهد کرد.
وی در ادامه به سالگرد رحلت حاج احمدآقای خمینی فرزند امام راحل اشاره کرد و افزود: این فرزند رشید و یار دیرین امام و رهبری با وجود مجاهدت ها و سختی های زیادی که برای به ثمر رسیدن انقلاب داشت اما همواره در معرض هجمه کینه توزان قرار داشت و اکنون نیز و بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال از رحلت ایشان باز هم فتنه گران با نشر اخبار کذب سعی در تحریف و ترور شخصیت این چهره انقلابی دارند غافل از اینکه مردم تاریخ انقلاب را به درستی و روشنی به یاد دارند.
حجت الاسلام لطفی همچنین از مسئولان و استاندار ایلام خواست نسبت به ساماندهی و احداث زیرساخت های لازم در مرز چیلات دهلران به عنوان یک گذر گاه مناسب برای عبور کالا و زائر اقدام کنند تا این مرز نیز همچون مهران عاملی برای توسعه استان شود.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: کمیته امداد یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین نهادهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که توسط امام راحل تاسیس شد.
وی افزود: یکی از برترین تعالیم دین مبین اسلام احسان و نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان بوده و این توفیقی بوده از جانب خداوند متعال بوده که تنها نصیب بندگان خوب خدا می‌شود.
خطیب جمعه ایلام همچنین تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را اقدامی در راستای جذب جوانان و تعلیم و بصیرت افزایی نسل جوان دانست
و گفت: این نهاد مقدس و انقلابی در راستای تربیت پاک‌ترین قشر جامعه یعنی نسل جوان که آینده کشور و انقلاب و نظام اسلامی در گرو تربیت صحیح و انقلابی آنان است در تلاش بوده است.
وی گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در خاموش کردن فتنه دشمنان نقش به سزایی داشته است.
وی در ادامه به گرامیداشت هفته کمیته امداد و گام های ارزنده این نهاد انقلابی و حمایتی برای رفع محرومیت زدایی و نیز هفته بنیاد شهید و امورایثارگران و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و رفع موانع اشتغال فرزندان آنها و نیز لزوم ثبت وقایع جنگ تحمیلی در تقویم ملی اشاره کرد.
وی همچنین در آستانه سال جدید از مسئولان به ویژه نهادهای نظارتی چون تعزیرات حکومتی خواست تا بر قیمت اجناس عرضه شده در بازارهای استان نظارت بیشتری داشته باشند و از بازاریان هم خواست با رعایت انصاف در عرضه محصولات خود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم را درک کنند.
وی از شرکت آب و فاضلاب استان ایلام نسبت به توزیع عادلانه آب در سطح مناطق تذکر داد و یادآور شد: مردم منطقه شهدای شهر ایلام از افت و کاهش آب در سختی هستند و ساکنان این منطقه با کمبود آب مواجه می باشند.
توزیع رایگان نهال های مثمر و غیر مثمر توسط اداره کل منابع طبیعی در پایان نماز در بین نمازگذاران به مناسبت هفته منابع طبیعی و نیز توزبع بیانیه جامعه زنان استان در راستای اهمیت حجاب و تکریم این فریضه واجب از دیگر رویدادهای آئین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته ایلام بود.
6034/ 7172

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال