جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات:

شمار زائران کنگره اربعین حسینی سال اینده افزایش می یابد

ایلام - ایرنا -جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات پیش بینی کرد: که شمار زائران شرکت کننده در ایین جهانی اربعین حسینی (ع) سال آینده در کربلای معلی به نسبت امسال افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، سردار مسعود شوشتری روز چهارشنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: افزایش شمار زائران اربعین به عنوان روالی که هر سال اتفاق افتاده تاکیدی بر لزوم امادگی بیشتر و اجرای طرح های عمرانی و خدماتی برای سهولت تردد زائران است.
وی گفت: با توجه به اینکه مرز بین المللی مهران انتخاب اول زائران برای تردد و عزیمت به عتبات عالیات عراق به خصوص در ایام اربعین حسینی است انجام برنامه ریزی و اجرای طرح های مناسب برای افزایش امکانات و زیرساخت های تسهیل کننده تردد زائران به خصوص در استان ایلام ضرورت دو چندان دارد.
وی با یاد اوری اینکه برای سهولت در تردد زائران اربعین امسال مهیا و پیگیر گشایش مرز خسروی در استان کرمانشاه به عنوان مرز کمکی مهران بودند که با توجه به شرایط حساس عراق محقق نشد تصریح کرد: مرز مهران برای اربعین سال اینده باید بیشتر مهیا شود.
وی روند برگزاری ایین اربعین امسال را خوب توصیف کرد و گفت: با برنامه ریزی و تمهیدهای صورت گرفته، نظم برگزاری مراسم اربعین امسال هم در ایران و هم در کشور عراق بسیار بهتر از سال های قبل بود.
وی افزود: با بررسی مسائل و شناسایی مشکلات سال های ماقبل در زمینه تردد زائران اربعین ، تلاش هماهنگ و همه جانبه ای برای رفع کاستی ها و تامین نیازها انجام گرفت که در نتیجه اربعین امسال بهتر و آماده تر از سال های گذشته و بدون تکرار اشتباه برگزار و رضایت بیشتر زائران حاصل شد.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات همچنین اظهار کرد: با وجود شرایط حاکم بر اقتصاد، این ستاد با پشتوانه کمک‌های مردمی و نذورات خیران موفق شده پروژه‌های مختلف بازسازی و توسعه‌ای در عتبات عالیات اجرا کند.
وی گفت: از محل این نذورات تا کنون پروژه‌های زیادی را در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا اعم از کوتاه، میان و بلند مدت اجرا شده که در حال حاضر اکثر پروژه‌های کوتاه و میان مدت به اتمام رسیده یا در حال اتمام است.
به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در 11 کیلومتری آن از کانون های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق بشمار می رود.
روزانه به طور متوسط 6 هزار زائر از مرز رسمی مهران به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند که در امسال با ثبت رکورد تردد روزانه 180 هزار نفر در ایام اربعین ، حدود 2 میلیون زائر از این مرز به عتبات عالیات تردد کردند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی **انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
3032/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال