بیشترین میزان کاشت نهال در ایلام ثبت شد

ایلام - ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: به نسبت دیگر استان های کشور ، بیشترین میزان کاشت نهال در استان ایلام در سطح 50 هزار هکتار انجام و ثبت شده است.

حجت الله فتحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان کاشت نهال با هدف گسترش پوشش گیاهی ، تلطیف هوا و جلوگیری از بیابان زایی امسال در عرصه های طبیعی مناطق مختلف استان ایلام انجام شده است.
وی همچنین افزود: 2 هزار هکتار نهال کاری در بیابان های مهران و دهلران، 700 هکتار در اراضی آبدانان و مابقی در سایر شهرستان های استان ایلام و با استفاده از درختان بومی و سازگار با آب و هوای هر منطقه صورت گرفته است.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام یادآور شد: برنامه نهال کاری در استان ایلام برای سال 97 نیز در صورت تامین اعتبار به مقدار 20 هزار هکتار از سوی سازمان جنگل ها تعیین شده است.
فتحی همچنین از اجرای مالچ پاشی یک هزار هکتار از اراضی شهرستان دهلران برای مبارزه با کانون های تولید گرد و غبار و نیز 560 هکتار نهال کاری در اراضی بیابانی این شهرستان خبر داد.
وی اضافه کرد: برای اجرای طرح مالچ پاشی اراضی بیابانی شهرستان دهلران 80 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، یک میلیون و 700 هزار هکتار از 2 میلیون هکتاری گستره استان ایلام را عرصه های طبیعی جنگل ، مرتع و اراضی زراعی و باغی تشکیل داده که از این میزان 642 هزار هکتار جنگل با گونه غالب درختان بلوط و 790 هزار هکتار مرتع و مابقی را اراضی بیابانی هستند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال