75 پروانه علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون براساس بررسی های صورت گرفته روی نتایج حاصل از بازرسی، نمونه برداری و آزمون واحدهای تولیدی 75 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان تعلیق یا ابطال شده است.

مهناز همتی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد پروانه علامت استاندارد 48 فقره پروانه تعلیق و 27 فقره نیز ابطال شده است.
وی افزود: پیگیری نکردن واحد تولیدی برای تمدید پروانه، تعطیلی، غیرفعال بودن واحدها و رعایت نکردن استانداردهای اجباری تولیدات و خدمات ارائه شده از جمله عوامل تعلیق و ابطال این پروانه ها به شمار می رود.
مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: واحدهای تولیدی که پروانه آنها تعلیق شده حداکثر سه ماه فرصت دارند که نسبت به رفع نواقص و احراز شرایط استاندارد اقدام و در غیر اینصورت پروانه آنها ابطال می شود.
همتی با بیان اینکه شرایط صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد نسبت به گذشته تسهیل شده اما نظارت و بازرسی ها تشدید یافته است، گفت: در این مدت 18 مورد صدور پروانه استاندارد صادر شده است.
وی اضافه کرد: کارشناسان این اداره کل به همراه نیروهای بخش خصوصی طرف قرارداد به صورت مستمر واحدهای تولیدی و خدماتی را زیرنظر دارند و رعایت استانداردها را پیگیری می کنند.
به گزارش ایرنا، سال گذشته 126 واحد تولیدی فعال استان زیر پوشش اداره کل استاندارد ایلام قرار گرفت.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
3032/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال