سه هزار و 500 نفر از فیلم های جشنواره فجر در ایلام دیدن کردند

ایلام - ایرنا - مسئول امور سینمایی و سمعی، بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: سه هزار و 500 نفر از اقشار مختلف مردم این استان از فیلم های سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر بازدید کردند.

حسن اسدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فیلم ها از 14 بهمن ماه اکران آنها در سینما فرهنگ شهر ایلام آغاز و در مجموع 11 فیلم در 27 سانس اکران شد.
وی ادامه داد: همچنین از این تعداد پنج فیلم در قالب طرح سیمرغ و پرنده ها در نوبت های صبح بصورت رایگان برای دانش آموزان اکران شد.
به گفته مسئول امور سینمایی و سمعی، بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، فیلم های جشنواره امسال با برقراری تخفیف 40 درصدی عرضه و با استقبال گسترده ای از سوی مخاطبان که عمده آنها جوانان بودند مواجه شد.
اسدی اظهار کرد: قیمت فروش بلیت این جشنواره برای دیدن هر فیلم 80 هزار ریال است که با برقراری تخفیف 40 درصدی و به منظور افزایش حضور هرچه بیشتر مردم برای بازدید از این فیلم ها به مبلغ 50 هزار ریال عرضه می شود.
به گفته وی، فیلم های سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فجر به عنوان بزرگترین رویداد سینمایی کشور، امسال نیز در سینما فرهنگ ایلام از 14 بهمن اکران و برای سومین سال پیاپی در ایلام برگزار شد.
اسدی هدف از برگزاری این برنامه را ایجاد فضای اکران فیلم‌های فاخر تولید ملی در استان ها و بهره‌مندی اقشار مختلف و علاقمندان به حوزه فیلم و ایجاد فضای سینمایی عنوان کرد.
اسدی یادآور شد: با توجه به تخریب سینما قدس ایلام، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سالن نمایش مجتمع فرهنگی هنری را به سینما تبدیل کرد و از شهریور سال 1394 تاکنون دهها فیلم سینمایی روز ایران در این مکان اکران عمومی شده و شمار زیادی از مردم به تماشای این فیلم ها نشسته اند.
به گزارش ایرنا، فیلم های راه یافته به سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر از روز 14 بهمن همزمان با تهران در بسیاری از مراکز استان های کشور نیز اکران شد.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال