وجود پلیس زن برای ماموریت های نیروی انتظامی یک ضرورت است

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه وجود پلیس زن برای انجام بعضی از ماموریت های نیروی انتظامی بسیار لازم و ضروری است گفت: ناجا در راستای ماموریت خود در موضوعات و مسائل مربوط به زنان که نیمی از اجتماع را تشکیل می دهند، نیازمند کارشناس زن است.

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ جلال میرزابیگی در جمع کارکنان پلیس زن نیروی انتظامی استان ایلام اظهار کرد: ناجا در انجام ماموریت های خود ملزم به رعایت حفظ موازین اسلامی است و در ماموریت هایی که نیازمند حضور بانوان است، بایستی جهت صیانت از ارزش های دینی از پلیس زن استفاده کرد.
وی افزود: ماموریت هایی که در رابطه با بانوان است مانند بازرسی مرتبط با بانوان، آزمون راهنمایی و رانندگی مخصوص زنان، انگشت نگاری بانوان، بازدید اماکن خاص زنانه و مبادی ورود و خروج از کشور ، هنگامی مطابق موازین اسلامی و شرعی انجام می گیرد که ماموریت به وسیله زن پلیس انجام شود.
معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام یادآور شد: کارکنان زن با سازماندهی و ساختاردهی مناسب می توانند در مأموریت های مختلف نظیر حمایت و تأمین امنیت مثمرثمر باشند.
وی به تلاش و پشتکار کارکنان زن در پلیس اشاره کرد و گفت: بطور قطع همکاران زن در ناجا می توانند با یک برنامه ریزی درست و مناسب همانند مردان نقش موثر داشته ، و پشتوانه بسیار خوبی در کلیه قسمت ها باشند.
سرهنگ میرزابیگی به تاریخچه وجود پلیس زن در ناجا اشاره و تاکید کرد: با توجه به اینکه 60 درصد خدمات انتظامی نیازمند حضور پلیس زن بود، سال 78 مصوب شد که زنان در بدنه ناجا وارد شوند تا بتوانند در پیشگیری از جرائم و آسیب ها به جامعه کمک کنند.
وی به استفاده نمایشی از زنان پلیس در زمان قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: پلیس زن در زمان طاغوت نمایشی بود و آن هم به عنوان پلیس راهور و در چهارراه ها استفاده ابزاری به عمل می آمد، اما امروز به زنان به عنوان یک ارزش نگریسته می شود.
سرهنگ میرزابیگی خاطرنشان کرد: همین زنان با غیرت ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، پا به پای مردان در دفاع از انقلاب حماسه آفریدند و قطعاً امروز هم در عرصه های اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها می توانند در جامعه مفید واقع شوند.

** کاهش ۲۵ درصدی تصادفات فوتی درونشهری در ایلام

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی تصادفات فوتی در حوزه درون شهری طی ۹ ماه اول سال جاری ۲۵ درصدی کاهش داشته است.
سرهنگ محسن ناصری اظهار کرد: با عنایت پروردگار و تلاش شبانه روزی پلیس راهنمایی و رانندگی استان و همچنین همکاری خوب مردم فهیم و قانونمند استان بخصوص رانندگان عزیز طی ۹ ماهه سال جاری تصادفات فوتی درون شهری نسبت مشابه به سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: همکاری و تعامل صمیمانه شهروندان با پلیس راهور در کاهش تصادفات نقش به سزایی دارد.
سرهنگ ناصری به عوامل کاهش وقوع تصادفات در سطح استان اشاره کرد و گفت: کنترل و نظارت پلیس بر رفتار کاربران ترافیک، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان ، انجام اقدامات فرهنگی توسط اداره آموزش و فرهنگ ترافیک این پلیس ، اصلاح نقاط حادثه خیز در معابر درون شهری و بازدارندگی قانون جدید از جمله عوامل و دلایل کاهش تصادفات است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال با اجرای طرح های جامع و انضباطی ترافیکی و همچنین برخورد با تخلفات حادثه ساز و موتور سیکلت سواران متخلف در دستور کار پلیس بوده است گفت:فرهنگ سازی و آموزش همگانی برای کاهش تصادفات نیز بسیارتاثیر گذار است.
دریافت و انتشار: حسن کهزادیان
6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال