موقعیت برجسته کشاورزی دهلران مرهون مهارت زراعی بهره برداران است

ایلام - ایرنا - معاون زراعی وزیر جهاد کشاورزی دهلران را به نگین کشاورزی منطقه توصیف کرد و گفت: جایگاه کشاورزی شهرستان دهلران به عنوان نگین منطقه متکی به تلاش و مرهون مهارت زارعان آن است.

به گزارش ایرنا،'عباس کشاورز' عصر چهارشنبه بعد از بازدید از مزارع شهرستان مرزی دهلران در گفت وگویی خبری افزود: مهارت کشاورزان در استفاده از شرایط اقلیمی خاص باعث شده این شهرستان جایگاه مهمی در کشاورزی استان ایلام و این منطقه از کشور داشته باشد.
وی با اشاره به سطح زیر کشت گندم، کلزا، جغندر قند و... در دهلران گفت: ترکیب سرمایه انسانی ماهر و منابع غنی اب و خاک باعث شکل گیری بیشترین تنوع و تناوب زراعی بخش کشاورزی و زراعی در این شهرستان مرزی شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی روند توسعه کاشت دانه های روغنی را در این شهرستان مطلوب دانست و اظهار کرد: دهلران در زمینه کشت کلزا یکی از 15 شهرستان برتر کشور است.
کشاورز افزود: تناوب کشت کلزا برای کشت گندم برای حاصلخیزی خاک، برای کنترل بیماری ها و علف های هرز و...، دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد.
وی تصریح نمود: خود کلزا هم از نظر کیفیت روغن، بهترین روغن برای مصرف انسانی می باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کیفیت زمین های دهلران گفت: مطلوبیت اراضی دهلران برای کشت پاییزه چغندرقند منحصر بفرد است .
شهرستان مرزی دهلران با دارا بودن 100 هزار هکتار اراضی به عنوان قطب اصلی کشاورزی استان ایلام مطرح است تا جایی که نیمی از مجموع سالانه عمکرد و برداشت محصول حوزه زراعی استان ایلام متعلق به شهرستان دهلران است.
با توجه به سیاست های کلان وزارت جهاد کشاورزی و نیاز بالا به تامین روغن، توسعه کشت کلزا همچنان در استان ایلام به خصوص شهرستان دهلران در دستور کار قرار گرفته است.
خبرنگار و انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال