ماموریت تمام شد /

بخشداران و فرمانداران مامور به استانداری ایلام به ادارات خود باز می گردند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام اعلام کرد: کارمندان وزارتخانه های غیر از وزارت کشور که هم اکنون در قالب ماموریت موقت در استانداری ایلام شاغل هستند، به ادارات خود باز می گردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در دیدار با کارکنان استانداری ایلام در خصوص انتقاد همیشگی کارکنان مبنی بر حضور مدیران از سایر دستگاه ها در بدنه وزارت کشور گفت: به معاون سیاسی استاندار گفته ام پایان ماموریت تمام افرادیکه از وزارت های دیگر به استانداری ایلام مامور و متصدی سمت های بخشدار ، معاون فرماندار و فرماندار استان ایلام شده اند را ابلاغ کند.
وی ادامه داد: مبنای تلاش این است که فرمانداران، معاونین فرمانداری ها و بخشداران از کارکنان وزارت کشور انتخاب شوند و هر کسی در سر جای خودش مدیر شود.
وی همچنین از رایزنی برای انتخاب معاونین استاندار خبر داد و افزود: تا 2 هفته آینده وضعیت معاونت های استانداری مشخص می شود.
سلیمانی دشتکی در خصوص وضعیت استان نیز گفت: استان ایلام از حیث میزان منابع و ظرفیت های بالقوه رشد و رفاه در نسبت با شاخص های توسعه و برخورداری در موقعیتی متناقض نما (پارادوکسیکال) قرار دارد.
وی توضیح داد: استان ایلام در حالیکه از نظر ظرفیت ها و قابلیت ها بسیار توانمند است با مشکلاتی نظیر فقر مزمن ، مسائل اجتماعی، بیکاری دانش آموختگان و ... مواجه است.
وی ادامه داد: مرز، اربعین، آب های مرزی، اراضی کشاورزی مستعد، جوانان دانش آموخته ، منطقه ویژه و نفت و گاز از ظرفیت ها ی ارزنده و مزیت های استان ایلام هستند که که باید با مدیریت مناسب در جهت توسعه استان سازماندهی و رونق اشتغال و تولید سازماندهی شوند.
وی از اختصاص 40 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های مرز چیلات خبر داد و گفت: همه زیرساخت های این مرز باید هرچه سریع تر فراهم شود.
استاندار ایلام همچنین از رایزنی با نمایندگان مجلس برای تصویب منطقه آزاد تجاری مهران خبر داد و گفت: به منظور توسعه زیر ساخت های منطقه ویژه کنونی مهران 70 میلیارد ریال برای زیرساخت های آن و راه اندازی بازارچه کوله بری اختصاص یافته است.
استاندار ایلام به جوان گرایی و انتصاب مدیران و نیروهای توانمند و خلاق در دستگاه ها تاکید کرد و گفت: دولت به دنبال استفاده از ظرفیت های جدید و نیروهای توانمند و خوش فکر است.
وی از شابعه پراکنی و نشر اکاذیب مبنی بر اختلاف نظر وی با دیگر شخصیت های استان انتقاد کرد و گفت: کسی حق دامن زدن به این شایعات را ندارد، ما دوستانه در کنار هم پیگیر مسایل و مشکلات مردم استان ایلام هستیم و هیچ مشکلی در هیچ زمینه ای نداریم.
استاندار ایلام به فراهم کردن تسهیلات و امکانات لازم برای کارکنان تاکید کرد و گفت: ضریب سایر کارکنان دولت در استان ایلام 62 است در حالیکه در سایر استانها 72 است که برای رفع این اختلاف تلاش هایی صورت گرفته که امیدواریم این کسری بودجه در سال آینده جبران شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در ادامه این نشست کارکنان مسایل و مشکلات خود را در بخش های مختلف مطرح کردند که استاندار از مدیران مربوطه خواست به آنها رسیدگی کنند.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی**انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7177/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال