مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره منطقه ای شعر کردی( منال) تمدید شد

ایلام - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایوان گفت: مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره منطقه ای شعر کردی( منال) بر اساس تصمیم اتخاذ شده و بواسطه وقوع زمین لرزه در بخش هایی از گستره برگزاری جشنواره به مدت یک ماه تمدید شد.

علی صحرایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مهلت ارسال آثار علاقه مندان شعر و ادبیات کردی قبلا اخر ابان ماه اعلام شده بود که به منظور ابراز همدردی با اسیب دیدگان زلزله اخیر و ایجاد فرصت مناسب برای بهتر برگزار کردن جشنواره بتا پایان آذر ماه سال جاری تمدید شد.
وی یاد اوری کرد: این جشنواره با هدف حفظ ، ثبت و ضبط اشعار و لالایی‌های کردی، توجه به ادبیات کودکانه و استقلال آن از شعر بزرگ‌سال و تبادل افکار و آرا شاعران این دیار و تقویت ادبیات کردی با گویش‌های کردی، لری و لکی با حضور اهالی فرهنگ از استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان لرستان، خوزستان، همدان و آذربایجان غربی برگزار می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: شهرستان ایوان با توجه به تجربه 2 دوره برگزاری جشنواره مذکور بصورت 2 سالانه بتواند این دوره نیز با قوت و کیفیت بهتر از قبل برگزار کند و میزبان خوبی برای اصحاب شعر و ادب منطقه باشد.
صحرایی تصریح کرد: آثاری در جشنواره پذیرفته می شوند که با یکی از گویش های کردی برای کودکان سروده شده باشد، آثار ارسالی نباید در نشریات و کتاب ها چاپ یا در سایر جشنواره ها ارائه شده باشد، هر شرکت کننده می تواند پنج اثر را در قالب های مختلف شعری ارائه نماید.
صحرایی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی ایوان، خیابان امام خمینی(ره) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن شعر و ادب و کد پستی 53938-69416 و نمابر 08433236659 و تلفن 08433235569 ارسال نمایند.
گفتنی است در جشنواره دوم حدود 307 اثر از 70شاعر منطقه غرب کشور در گویش‌های کردی به دبیرخانه جشنواره واصل ومورد داوری وقضاوت قرار گرفت که از این میان 10 اثر برگزیده و10 اثر شایسته تقدیر شناخته شد، و امسال انتظار می‌رود آثار بیشتری به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
خبرنگار: لیلی خاکی**انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
6034/7177

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال