جای خالی بسکتبالیست های معلول ایلامی در جام باشگاه های کشور

ایلام - ایرنا - دبیر هیات جانبازان و معلولان ایلام گفت: تیم بسکتبال جانبازان و معلولان ایلام از تیم های مطرح در باشگاه های کشور است و عناوین مختلف ملی و بین المللی کسب کرده اما امسال جای این تیم در مسابقات کشوری خالی است.

محمد حیدریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هیات بسکتبال با ویلچر ایلام فعالیت خود را از سال 64 آغاز کرده و تاکنون سابقه 15 سال حضور در لیگ دسته یک و هفت سال حضور در لیگ برتر را در کارنامه خود دارد و تاکنون در رقابت های دسته یک موفق شده 15 مدال طلا و نقره را کسب کند.
وی افزود: با وجود این سابقه طولانی و درخشان اما امسال بدلیل کمبود منابع مالی و کم توجهی مسئولان این تیم در هیچ کدام از مسابقات حضور ندارد.
دبیر هیات جانبازان و معلولان ایلام افزود: این تیم همچنین سال های گذشته در مسابقات لیگ برتر و سوپر لیگ نیز حضور داشته و یکی از مدعیان این مسابقات بوده است.
حیدریان با بیان اینکه توسعه ورزش قهرمانی برای جانبازان و معلولان لازم است، تاکید کرد: باید شاهد حضور بیشتر جانبازان و معلولان در سالن های ورزشی باشیم و بتوانیم با استفاده از مربیان مجرب و فراهم کردن امکانات مالی زمینه حضور آنها را در میادین ملی و فرا ملی بیش از پیش مهیا کنیم.
حیدریان یادآور شد: برنامه ریزی صحیح و تامین منابع مالی برای هیات ها همچنین توجه بیشتر مسئولان به ورزش استان باعث پیشرفت ورزش جانبازان و معلولان می شود.
وی با اشاره به استعداد ورزشکاران ایلامی در رشته بسکتبال با ویلچر اظهار کرد: امیررضا احمدی بسکتبالیست هیات جانبازان و معلولان استان ایلام در رده سنی بزرگسالان به اولین اردوی تیم ملی دعوت شد.
دبیر هیات جنابزان و معلولان ایلام اضافه کرد: فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان از این ورزشکار با استعداد ایلامی برای حضور در مسابقات بسکتبال با ویلچر پارا آسیائی جاکارتا 2018 برای حضور در تیم ملی دعوت کرد.
حیدریان گفت: اولین اردوی آمادگی بسکتبال جانبازان و معلولان از 18 تا 26 آذر ماه در تهران برگزار می شود و امیررضا احمدی باید در تاریخ مذکور خود را به کادر فنی کمپ های تیم ملی معرفی کند.
وی تاکید کرد: سال گذشته نیز حسن اسدیانی با دعوت به تیم ملی و عضویت در تیم اعزامی به مسابقه های قهرمانی آسیا در تایلند، ضمن کسب مدال طلا توانستند در رقابت های جهانی ترکیه حضور یابد.
به گزارش ایرنا، 150 ورزشکار در 11 رشته مختلف در 2 بخش بانوان و آقایان در هیات جانبازان و معلولان ایلام در حال فعالیت هستند.
خبرنگار: لیلی خاکی ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7180/6119

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال