دیوان کامل اشعار کردی علی اصغر عباسی آرام منتشر شد

ایلام - ایرنا - مسئول امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: دیوان کامل اشعار کردی علی اصغر عباسی آرام با عنوان دیوان آرام منتشد شد.

منصور محبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دیوان در بردارنده اشعار کردی این شاعر بنام و پرآوازه ایلامی است.
وی ادامه داد: این دیوان به انضمام برگزیده محدودی از اشعار فارسی این شخصیت توسط ظاهر سارایی تدوین و از سوی انتشارات زانا چاپ و منتشر شده است.
محبی تاکید کرد: دیوان آرام با شمارگان یک هزار و 550 جلد در سه فصل با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.
مسئول امور هنری ارشاد ایلام فصل اول این دیوان را شرح احوال و آثار عباسی آرام، فصل دوم را شعر و شرح و فصل سوم را پزیده ای از اشعار فارسی عباسی آرام عنوان کرد.
علی اصغر عباسی آرام معروف و متخلص به آرام فرزند گل مراد در سال 1306 دیده به جهان گشود که بعد از سپری کردن تحصیلات مقطع متوسطه و عالیه در سال 1341 در محضر بعضی از شاعران استان ایلام با دنیای شعر و شاعری آشنا شد و در همان زمان هنر سرودن شعر را آغاز کرد.
او در شاعری تخلص آرام را برای خود انتخاب می کند زیرا فردی آرام و صبور است و ستایش و تمجید را فقط شایسته خداوند پیامبر و ائمه(ع) می داند.
از اشعار زیبا و دلنشین او می توان به شعر تخت خان، وژدرون، مانشت و قلارنگ که همگی در وصف طبیعت و خاطرات خود در این مناطق بوده اند را نام برد.
این شاعر پرآوازه ایلامی شهریورماه 93 بر اثر کهولت سن به دیار باقی شتافت.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7171/9002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال