حجت الاسلام محسن سعیدی گلپایگانی نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان شد

ایلام - ایرنا - ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 76 نتایج انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در حوزه انتخابیه استان ایلام اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه در این استان در مجموع 323 هزار و 811 رای به صندوق ها ریخته شد، گفت: حجت الاسلام سید محسن سعیدی گلپایگانی با 136 هزار و 919 رای و کسب اکثریت نسبی آرا نماینده مردم استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری شد.
حسین کلانتری روز یکشنبه اظهار کرد: از مجموع 434 هزار و 637 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات از استان ایلام، 323 هزار و 811 نفر در انتخابات مجلس خبرگان رهبری آرای خود را به صندوق های اخذ رای ریختند.
وی با اشاره به مشارکت 75 درصدی مردم این استان در انتخابات جمعه هفتم اسفند افزود: همچنین دیگر نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان، حجت الاسلام مهدی خطیبی بود که توانست 81 هزار و 962 رای را به دست آورد.
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام یادآور شد: از مجموع آرای ریخته شده به صندوق های رای در 531 شعبه اخذ رای این استان، 221 هزار و 264 رای مربوط به حوزه انتخابیه ایلام (ایلام، چرداول، ایوان، مهران، ملکشاهی و سیروان) و 102 هزار و 492 رای نیز مربوط به حوزه انتخابیه دهلران (دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره) است.
استان ایلام با گستره 20 هزار کیلومتر مربع و حدود 590 هزار نفر جمعیت و دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران دارای دو کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.
14 نفر در استان ایلام به عنوان نامزد پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری نام نویسی کردند که پس از بررسی های انجام شده توسط شورای نگهبان صلاحیت 2 نفر تایید شد.
6119/9002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال