امام جمعه ایلام: زندان در نظام مقدس جمهوری اسلامی نماد اصلاح و تربیت است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: زندان در نظام مقدس جمهوری اسلامی نماد اصلاح و تربیت است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی زندان های ایلام، حجت الاسلام محمد نقی لطفی در دیدار با مسوولان زندان ایلام اظهار کرد: وجود زندان، یک نیاز در راستای تنظیم رفتارهای فردی و اجتماعی بزهکارانه و مجرمانه برای جامعه است.
وی ادامه داد: فلسفه تشکیل زندان در نظام مقدس جمهوری، اصلاح و تربیت مجرمین و تعلیم و تربیت بر اساس آموزه های دین مبین اسلام و انجام رسالت خطیر اصلاح و تربیت مجرمین است.
وی افزود: زندان در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید عاری از هرگونه بدرفتاری و خشونت باشد و رفتار با زندانیان در ایران اسلامی همراه با عطوفت، مهربانی و رافت اسلامی باشد.
لطفی طبقه بندی و جداسازی محکومان جرایم مختلف بویژه جرایم سنگین و اخلاقی از دیگر متهمان را یکی از راهکارهای اساسی برای جلوگیری از اشاعه تخلفات در درون زندان ها برشمرد.
خطیب جمعه ایلام بر پیگیری ساخت و بهسازی فضای فیزیکی زندان های استان و تاثیر مثبت اجرای برنامه های عقیدتی، دینی، اعتقادی و فرهنگی در سالم سازی افراد بزهکار واجرای برنامه های کاهش آسیب در زندان تاکید کرد.
وی افزود: کمک به خانواده زندانیان نجات جامعه است چه بسا می توان با کمک به خانواده زندانیان جامعه را از انحرافات اجتماعی برحذر داشت.
امام جمعه ایلام به برگزاری جشن هایی که هر ساله به مناسبت کمک به خانواده زندانیان برگزار می شود، اشاره کرد و گفت: مومنین در کار خیر و نیک از همدیگر سبقت گرفته و این امر باید در جامعه نهادینه و فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه فراگیر شود.
وی بر رعایت حقوق شهروندی، جلوگیری از واسطه گری و ورود مواد مخدر به داخل زندان ها و حفظ کرامت انسانی زندانیان و توجه و حمایت از خانواده های آنان تاکید کرد.
مدیرکل زندان های ایلام نیز ضمن قدردانی از حمایت های معنوی امام جمعه ایلام گفت: رسالت سازمان زندان ها اصلاح و تربیت مجرمین براساس قانون و موازین اسلامی است که علاوه بر زندانی، خانواده آنان نیز مورد حمایت این سازمان قرار می گیرند.
اکبر محبی اظهار کرد: برگزاری جشن ملی حمایت از خانواده زندانیان و گلزیران ستاد دیه در همه شهرستان های استان از برنامه های در دست اقدام این اداره کل است که با برنامه ریزی انجام شده امسال در تمامی مراکز شهرستان ها جشن گلریزان برگزار می شود.
وی تاکید کرد: برگزاری مطلوب این برنامه ها حمایت بی دریغ همه مسوولان استانی را می طلبد.
وی در پایان خواستار مساعدت و کمک مسوولان و خیرین استان به خانواده های زندانیان نیازمند شد.
به گزارش ایرنا بر اساس اعلام منابع غیر رسمی بیش از یک هزار نفر به دلیل ارتکاب به جرایم مختلف در زندان های ایلام بسر می برند.
7177/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال