تاکنون 545 متر از تونل کبیر کوه در استان ایلام حفاری شده است

ایلام - ایرنا - فرماندار آبدانان گفت: تاکنون 545 متر از عملیات حفاری تونل بزرگ کبیرکوه در حوزه استحفاظی این شهرستان با 260 میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.

'مجید عسگری' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان عملیات حفاری با توجه به تامین اعتبار مورد نیاز و تهیه امکانات فنی و تخصصی از سوی پیمانکار مجری طرح انجام گرفته است.
وی تاکید کرد: این تونل یکی از بزرگترین طرح های تونل سازی کشور است که ساخت آن برای استان ایلام بخصوص شهرستان های حوزه جنوبی این استان از طرح های مهم و اثرگذار است.
عسگری با بیان اینکه عملیات اجرایی تونل کبیرکوه بعنوان بزرگترین تونل غرب کشور از سال 89 آغاز شده است، اظهار کرد: این طرح در دو بخش یکی در حوزه استحفاظی شهرستان دره شهر و یکی هم در حوزه استحفاظی آبدانان در حال احداث است.
فرماندار آبدانان یادآور شد: کاهش مسافت میان شهرستان های آبدانان و شهرهای نوار مرزی استان ایلام با مرکز کشور، کاهش مصرف سوخت و استهلاک وسایل نقلیه و همچنین کاهش زمان سفر از مزیت های اجرای این طرح بزرگ راهسازی است.
پروژه تونل کبیر کوه یکی از بزرگترین تونل های کشور با طول تونل اصلی حدود چهار هزار و 700 متر دومین تونل طولانی کشور است که احداث آن موجب کوتاه شدن جاده ارتباطی شمال غرب و غرب کشور با جنوب می شود.
حذف 20 کیلومتر گردنه بسیار خطرناک و برف گیر کبیر کوه حدفاصل دو شهرستان آبدانان و دره شهر، حذف 300 پیج گردنه و کاهش 18 کیلومتری مسافت بین این دو شهرستان و حذف گردنه سخت گذر یک هزار و 100متری آبدانان - دره شهر - ایلام از دیگر مزایای احداث این تونل عظیم است.
7174/712

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال