استان تمام شیعه نشین ایلام غرق در ماتم مظلوم کوفه است

ایلام- همزمان با فرا رسیدن 21 ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت مظلومانه حضرت علی(ع) استان ایلام یکپارچه عزادار و سوگوار مظلوم کوفه شده است.

به گزارش ایرنا، مردم روزه دار مناطق مختلف استان ایلام امروز سه شنبه با راه اندازی دسته های عزاداری و سینه زنی و برگزاری محافل سوگواری در غم شهادت نخستین پیشوای شیعیان جهان حضرت علی(ع) اشک ماتم ریختند.
به همین مناسبت امروز مردم استان تمام شیعه نشین ایلام همگام با دیگر هموطنان در سراسر کشور عزادار امام خوبی ها هستند و در غم شهادتش اشک ماتم می ریزند.
آیین های عزاداری و سوگواری در بقاع متبرکه و زیارتگاه های مختلف استان ایلام نیز اکنون در حال برگزاری است و هزاران نفر از مردم در این محافل شرکت دارند.
شهرهای مختلف استان اکنون سیاهپوش شده و مردم رخت عزا و سوگواری به تن دارند.
بر پایه گزارش های رسیده از خبرنگاران ایرنا، محافل عزاداری و سوگواری شهادت امام علی(ع) شب گذشته که مصادف با دومین شب از لیالی قدر بود تا پاسی از شب در شهرستان های مختلف استان ایلام ادامه داشت.
روزه داران استان ایلام امروز به همین مناسب اقدام به پخت غذاهای محلی و پخش میان روزه داران می کنند.
بر پایه گزارش های رسیده از خبرنگاران، این آیین ها در شهرستان های مهران، دهلران، دره شهر، آبدانان، چرداول، ملکشاهی، ایوان، سیروان و بدره نیز در حال برگزاری است.
صحن امام زاده علی صالح (ع) شب گذشته تا صبح مملو از هزاران نفر از جمعیت عزادار بود و آیین های ویژه شب های قدر تا سحر در این مکان مقدس برگزار شد. ک/4
7171/565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال