امام جمعه ایلام: نشست عدم تعهد جایگاه سیاسی ایران را در جهان تثبیت می کند

ایلام- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شانزدهمین نشست جنبش عدم تعهد در تهران جایگاه سیاسی جمهوری اسلامی ایران را در جهان تثبیت می کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین ˈمحمدنقی لطفیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقوع انقلاب اسلامی ایران تاثیر بسزایی در تحولات منطقه ای و فرا منطقه ای داشته است.
وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران همواره در تحولات جهانی نقش مهمی ایفا و بازی کرده است و بطور قطع شانزدهمین نشست جنبش کشورهای عدم تعهد می تواند، جایگاه ایران و انقلاب را در عرصه های سیاسی و بین المللی تثبیت کرده و دیدگاه های ظلم ستیزانه آن را به جهانیان معرفی کند.
امام جمعه ایلام اظهار داشت: حضور مقام های بیش از 120 کشور جهان در این نشست آن هم در شرایطی که استکبار جهانی ایران را در عرصه های مختلف تحریم کرده است، پیامد منفی بسیار مهمی برای مستکبران و ابرقدرت ها دارد.
لطفی تاکید کرد: صهیونیست جهانی و نظام سلطه تلاش های فراوانی برای جلوگیری از شرکت اعضای موثر این جنبش در نشست تهران به عمل آورند؛ چرا که می دانند این نشست بطور قطع در تحولات بین المللی تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: در همین راستا شاهد فضاسازی های تبلیغاتی شدید از سوی مستکبران به سرکردگی آمریکا هستیم که می خواهند حضور اعضا را کمرنگ نشان دهند.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام اضافه کرد: این نشست مهم با استقبال خوبی از سوی اعضای عدم تعهد رو به رو و با بهترین نحو برگزار شده که تاثیرهای خوبی به دنبال خواهد داشت. ک/3
7172/540/565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال