9 تا 11 اردیبهشت

جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی در بندرعباس برگزار می شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری چهارمین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی – اسلامی به میزبانی بندرعباس در روزهای 9 تا 11 اردیبهشت ماه خبر داد.

رضا کمالی زرکانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته این جشنواره با حضور طراحان و دوزندگان برتر لباس از استان های هرمزگان ، سیستان و بلوچستان ، بوشهر ، خوزستان ، فارس ، کرمان و کرمان جنوبی برگزار می شود.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره، افزود: تشویق دانش آموختگان طراحی لباس به خلق ایده های جذاب و بهره گیری از سنت های پوششی خلیج فارس، تاکید بر هویت و اصالت پوشش های سنتی، شناسایی و معرفی استعدادهای نو در حوزه مد و لباس از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
کمالی زرکانی خاطرنشان کرد: این جشنواره از سال 95 به صورت منطقه ای با حضور هنرمندان استان های ساحلی شروع بکار کرد و پس از سه دوره اجرا زمینه ملی شدن آن برای دوره های بعدی فراهم شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ظرفیت های فرهنگ مد و لباس این استان را بسیار برجسته عنوان کرد و گفت: تنوع لباس در شهرهای مختلف هرمزگان قابلیت بسیارخوبی برای الگوبرداری های جدید در حوزه مد و لباس کشور دارد که از چندی پیش این نگرش در حال گسترش است.
7198/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال