نمایش قدرت نیروهای مسلح در کنارآبهای خلیج فارس

بندرعباس - ایرنا - به مناسبت روز ارتش و نیروی زمینی نیروهای مسلح مستقر در هرمزگان با انجام رژه باشکوه در کنار آبهای خلیج فارس و تنگه هرمز، قدرت وتوانمندی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، دراین آیین نیروهای ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو انتظامی به مناسبت 29 فروردین ضمن اعلام آمادگی در برابر تهدیدهای دشمن از برابر جایگاه رژه رفتند.
در این مراسم یگان های نمونه از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و دریابانی انواع جنگ افزارها وتجهیزات لجستیکی خود را به نمایش گذاشتند.
درمراسم رژه نیروهای مسلح امروز علاوه بر مسوولان، خانواده های معظم شهدا و مردم بندرعباس حضور داشتند.
هر ساله در 29 فروردین که به عنوان روز ارتش و نیروی زمینی ارتش نامگذاری شده نیروهای مسلح در شهرها و استان های کشور رژه اقتدار برگزار می کنند.
شاید هیچ کجای کشور به اندازه خلیج فارس که نیروهای فرامنطقه در آن حضور دارند و تنگه هرمز دارای اهمیت جهانی و راهبردی نباشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اقتدار و صلابت رژه خود را در این نقطه و مرز دریایی برگزار کردند.
فرمانده منطقه یکم امامت منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در همین گفت: زیر دریایی بومی کلاس متوسط فاتح و ناوشکن تمام ایرانی و پیشرفته سهند که سال گذشته رونمایی و به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شدند، برای اولین بار به مناسبت روز ارتش در آب های نیلگون خلج فارس رژه رفتند.
امیر دریادار دوم مجتبی محمدی اظهار داشت: با توجه به ماهیت دریایی، رژه واحدهای دریایی وهوایی نیروی دریایی راهبردی ارتش از جمله شناورهای سطحی، زیرسطحی و یگان‌های هوا دریای نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس و بر فراز آن برگزار شد.
وی ادامه داد: همچنین نیروهای پیاده و یگانهای نیروی زمینی، نیروی هوایی، پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش و سپاه و بسیج در شهر بندرعباس رژه رفتند.
همزمان با روز 29 فروردین رژه دریایی یگانهای نمونه سطحی وزیر سطحی نیروهای مسلح برگزار شد.
3219 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال