اعضای کانون های مساجد خود را مکلف به مطالعه دقیق 'گام دوم' بدانند

بندرعباس - ایرنا- مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد هرمزگان گفت: دفاع از اصول و ارزش های انقلاب و نظام و اندیشه های امام راحل از مهمترین رسالت های کانون های مساجد است.

حجت الاسلام احمد پهلوانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ضمن تاکید بر اهمیت انس جامعه با مسجد، افزود: شعار کانون های فرهنگی و هنری زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی و دینی است و برای این مهم نیازمند مسوولیت پذیری، مشارکت افزایی، تعامل و همکاری هستیم.
وی ادامه داد: تلاش ما جذب کودکان و نوجوانان به مسجد در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری است و یکی از راههای جذب نیز توجه و عمل به بیانیه گام دوم انقلاب است.
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد هرمزگان اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب نشان می دهد نظام اسلامی مانند یک موجود زنده در حال تکامل است و نسبت به تحولات بی تفاوت نیست.
وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب، نیروهای جوان مسجدی و کانون های فرهنگی و هنری مساجد بهترین افراد و مکان ها برای تحقق بیانیه رهبر معظم انقلاب هستند.
پهلوانی افزود: جوانان عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد باید خود را مکلف به مطالعه دقیق، حرکت مشارکت جویانه از بیانیه گام دوم انقلاب بدانند و تلاش خود را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری که در این بیانیه آمده است، بیشتر کنند.
وی در ادامه یکی از فعالیت های مهم در کانون های مساجد را تعالی هنر و پاسداشت ارزش‌ های هنری برشمرد و ابراز داشت: ما به دنبال تربیت هنرمند ارزشی هستیم که جامعه را به سوی ارزش‌ ها هدایت کند.
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد هرمزگان یکی دیگر از بخش مهم در این دبیرخانه جایگاه توجه به فضای مجازی در فعالیت مساجد عنوان کرد و یاد آور شد: به دنبال این هستیم که افراد بتوانند ایده های یکدیگر را در فضای اینترنت بارگذاری کنند و یک فضای خلاقانه اثرگذار برای نوجوانان، جوانان و خانواده ها در این فضا ایجاد شود.
پهلوانی تعداد کانون فرهنگی هنری مساجد در هرمزگان را یکهزار و 50 کانون ذکر کرد که افزون بر 80 درصد از این کانون ها در مساجد روستاها تاسیس شده اند.
9887 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال