عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران:

تولیدکنندگان نگران صادرات کالاهای خود نباشند

بندرعباس- ایرنا- عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: با وجود اینکه کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی قرار دارد، تولید کنندگان نگران صادرات کالاهای خود نباشند.

به گزارش ایرنا، آرش شهرآیینی روز سه شنبه در نشست حمایت و پشتیبانی از توسعه صادرات غیر نفتی افزود: صادرکنندگان می توانند با حمایت های صندوق ضمانت صادرات، کالاهای خود را با ریسک بالاتری به دیگر کشورها صادر کنند.
وی یکی از اهداف اصلی این صندوق را صدور بیمه نامه برای ضمانت کالاها عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی که صادرکننده بخواهد کالای خود را به صورت اعتباری در اختیار خریدار قرار دهد، این صندوق با ضمانت از کالا می تواند خیالی آسوده را برای صادرکننده به همراه داشته باشد.
این مقام مسوول بیان داشت: پوشش نوسانات نرخ ارز یکی دیگر از اقدامات این صندوق است و شیوه فعالیت این طرح به گونه ای است که اگر تاجر گمان داشته باشد در زمان صدور اجناس خود نرخ ارز دچار نوسان می شود می تواند آن را بیمه کند.
وی تصریح کرد: پافشاری صادرکنندگان بر شیوه های قدیم مانع از جلب اعتماد متقاضیان در بازارهای خارجی می شود و اگر بخواهیم در این زمینه تغییری اتفاق بیافتد باید به شیوه های نوین روی بیاوریم.
عضو ارشد صندوق ضمانت صادرات کشور خاطر نشان کرد: در10 سال گذشته، صادرات ایران 16میلیارد دلار بوده و در این مدت 500 میلیون دلار خسارت نیز پرداخت شده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز گفت: وجود 70 بندر در این استان نشان دهنده فعالیت های خوب اقتصادی است و با آموزش های بیشتر می توان آن را افزایش داد.
محمد عباسی یاد آور شد: در سال جاری با هدف گذاری 10 میلیارد و 57 میلیون دلار در هرمزگان توانستیم رشد 136 درصدی صادرات داشته باشیم که به 14 میلیارد دلار رسید.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه مبدا 50 درصد رشد وجود داشته که به 3 میلیارد دلار رسیده که برای سال آینده در زمینه صادرات رشد 20 درصدی را پیش بینی می کنبم.
9944 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال