معاون وزیر ورزش وجوانان:

سازمانهای مردم نهاد نقش مهمی در رفع مشکلات دارند

بندرعباس- ایرنا- معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: تنها راه برون رفت کشور از مسایل و مشکلات کنونی، سپردن فعالیت ها به سازمان های مردم نهاد (غیردولتی) است.

به گزارش ایرنا، ژاله فرامرزیان روز سه شنبه در نشست با دبیران سازمان های مردم نهاد هرمزگان افزود: ظرف سال های گذشته، به جد پیگیر فعالیت های سازمان های مردم نهاد بودیم و در این راستا برای حل مشکلات مردم بویژه جوانان خانه سازمان های مردم نهاد در استان ها تشکیل شد.
وی با اشاره به این که خانه سازمان های مردم نهاد در ابتدای راه با مشکلاتی مواجه بودند، بیان داشت: در این راستا در بین سال های 80 تا 83، کارگاه های آموزشی ویژه سازمان های مردم نهاد برگزار شد و کارکردهای مربوط به این سازمان ها را آموزش دادیم.
معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: سازمان های غیردولتی و مردم نهاد ساختاری است که برای حل مشکلات مردم از خود مردم استفاده می شود، چرا که هسته سازمان های غیر دولتی، مردم هستند.
فرامرزیان گفت: سازمان های غیردولتی (مردم نهاد) هم اکنون در دنیا موفق هستند و ما نیز امیدواریم با این نگاه و تشکیل این سازمان ها بتوانیم مسایل و مشکلات مردم را به حداقل برسانیم.
فرامرزیان با اشاره به این که یکی از دغدغه های اصلی ما پرداختن به مسایل و مشکلات جوانان است، اظهارداشت: باید اعتباراتی که به حوزه فرهنگی و جوانان اختصاص می یابد، تنها در این راه هزینه شود و نباید به حوزه ورزش اختصاص یابد.
وی گفت: حوزه ورزش نیز فرصت خوبی برای جوانان است، زیرا جوانان زیادی در حوزه ورزش فعالیت دارند اما به طور قطع همه ی نیاز جوانان، ورزش نیست و مسائل و مشکلات دیگری هم وجود دارد.
این مسوول خاطرنشان کرد: همچنین برای اشتغال جوانان تفاهم نامه ای با صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است و برای فعالیت جوانان تسهیلات تعلق می گیرد و مشکل خانه جوانان استان ها را نیز به زودی برطرف خواهیم کرد.
مدیر کل ورزش وجوانان هرمزمگان نیزگفت: در حوزه فرهنگی و جوانان فعالیت های خوبی انجام شده و سمن های مردم نهاد در بخش آسیب های اجتماعی، گردشگری، اشتغال، ازدواج و غیره در سطح استان فعال هستند.
محمود رضا امیاری امیاری افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون پنج نشست ستاد ساماندهی جوانان با حضور استاندار و معاونانش در بندرعباس برگزار شده و همچنین 18سمن به تعداد سمن های استان اضافه شده که امیدواریم این میزان نیز افزایش یابد.
وی بیان داشت: در نشست های متعددی که با فرمانداران شهرستان های هرمزگان نیز صورت گرفت، مقرر شد تعداد سمن ها در شهرستان ها نیز افزایش یابد.
مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: استاندار همیشه حامی و حمایت گر حوزه ورزش بوده و نگاه ویژه ای به جوانان دارد که امیدواریم وزارت ورزش و جوانان نیز نگاه خاصی به جوانان این استان داشته باشد.
امیاری گفت: هرمزگان تنها یک خانه جوان آن هم در بندرعباس مرکز استان دارد و سایر شهرستان ها بدون خانه هستند.
وی اظهارامیدواری کرد: در حوزه اشتغال، ازدواج، آسیب های اجتماعی و سایر حوزه ها برای جوانان برنامه های مدونی اجرا شود.
7195/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال