معاون استاندار هرمزگان:

بانک اطلاعات نخبگان در دسترس مدیران قرار گیرد

بندرعباس - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: بانک اطلاعات نخبگان استان برای استفاده از آنان توسط اداره های دولتی در دسترس مدیران اجرایی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی در آیین تودیع ومعارفه رییس بنیاد نخبگان هرمزگان اظهار داشت: توان اندیشه و دانش این افراد باید برای حل مسایل جامعه بکارگرفته شود و مدیران متناب با حوزه کاری خود به آنان دسترسی داشته باشند.
وی ادامه داد: شرایط هرمزگان در سال جاری و سال آینده ویژه و متفاوت است، بنابراین نیازمند استفاده از افراد دارای قدرت اندیشه هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان اضافه کرد: همچنین انتظار می رود نخبگان متناسب با حوزه های تخصصی خود به مسایل جامعه پرداخته و مسایل را رصد و راهکار علمی برای حل مشکل های موجود بدهند.
وی خاطر نشان کرد: به عنوان مثال بنیاد نخبگان هرمزگان چه میزان به موضوع تخصصی سایت پرورش میگو که این روزها در جامعه مطرح شده پرداخته است.
اکرمی گفت: اگر افراد صاحب صلاحیت به مباحث بپردازند افراد وارد حوزه هایی که دانش آنرا ندارند نمی شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آیین تودیع و معارفه پرداخت و گفت: کشور دارای 31 استان است که هر کدام در کمترین حالت 200 مدیر دارند و در سال در هر استان سه تا چهار آیین تودیع و معارفه برگزار می شود.
اکرمی ادامه داد: با اجتناب از برگزاری آیین های تودیع و معارفه، همایش ها و کنفرانس های متعدد می توان صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه ها انجام داد و منابع حاصله را برای کارهای مهم تر استفاده کرد و این هیچ مشکل اجرایی ایجاد نمی کند.
وی اضافه کرد: حتی نیازی به برگزاری آیین تودیع و معارفه وزیر وجود ندارد و تصور نمی کنم سایر کشورها به مانند ایران آیین تودیع و معارفه داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان همچنین ابزار داشت: اگر در این نشست مشکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که آیین تودیع و معارفه در آن برگزار شده حل شود ارزشمند است، هم اکنون رییس دانشگاه هرمزگان در پاسخ به من گفت این برای کودکان است.
اکرمی ادامه داد: رییس دانشگاه هرمزگان به جای اینکه درپی حل مشکل باشد دنبال پاسخ دادن به من بود، سایر مسایل کشور هم همین گونه است و نباید آنرا پیچیده دانست.
وی در پاسخ خود که پرسید چه کسی باید مشکل ها را حل کند، جواب داد: این ما به عنوان مسوولان جمهوری اسلامی نباید اجازه دهیم مشکل امروز را به فردا برسد و باید آنرا حل کنیم.
در پایان این آیین از زحمت های داوود صمصام پور در مدت ریاست خود بر بنیاد نخبگان هرمزگان قدردانی و وحید عامری سیاهویی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.
وحید عامری سیاهویی دارای مدرک تخصصی فیزیک - اتمی و مولکولی و عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان است.
3219/ 6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال