صادرات آبزیان ازهرمزگان 88 میلیون دلارارزآوری داشته است

بندرعباس – ایرنا- مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: 36 هزار تن انواع آبزی به ارزش 88 میلیون دلار درهشت ماهه امسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.

محسن یکتاپور روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان صادرات در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته که 21هزارتن بود با 15هزارتن افزایش از رشد چشمگیر69 درصدی برخوردار است.
این مقام مسوول با اشاره به تقاضای زیاد بازارهای بین المللی از محصولات شیلاتی ایران ابراز داشت: 2 کشور اروپایی فرانسه و اسپانیا و همچنین هفت کشور آسیایی قطر، عمان، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، ویتنام، مالزی وکره جنوبی به عنوان وارد کنندگان عمده آبزیان ازجمهوری اسلامی ایران هستند.
یکتاپور یاد آورشد: با توجه به نقش آبزیان (حلال) در تامین سبد غذایی خانواده های ایرانی خاطرنشان ساخت: با حمایت های همه جانبه دولت دوازدهم درچهارسال گذشته شاهد رونق بیش ازپیش بخش صید و صیادی وهمچنین آبزی پروری در مناطق ساحلی هرمزگان هستیم.
وی با اشاره به نوسازی شناورهای صیادی، آموزش صیادان، تامین ادوات استاندارد و مجهزکردن شناورها به فن آوری های پیشرفته مخابراتی ، پیش بینی کرد تا پایان سال جاری شاهد افزایش میزان صید انواع آبزیان و همچنین صادرات آنها به خارج از کشورخواهیم بود.
در اطلاعات منتشره اداره کل دامپزشکی هرمزگان (صادرکننده گواهی بهداشتی صادراتی) ازماهی یال اسبی، مرکب، مارماهی و چند گونه دیگر به عنوان آبزیان عمده صادراتی از این استان نام برده شده که تنها مصرف خارجی دارند.
براساس آمارهای منتشره سازمان شیلات ایران رتبه اول صید آبزیان در بین استانهای ساحلی کشور به میزان سالانه 256هزارتن به هرمزگان اختصاص دارد.
6149 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال