معاون حفاظت از محیط زیست:

هرمزگان از ظرفیت پیوند صنعت و محیط زیست برخوردار است

بندرعباس- ایرنا- معاون انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با تاکید بر اینکه نباید به بهانه تولید و اشتغالزایی به محیط زیست آسیبی وارد کرد، گفت: هرمزگان از جمله استان هایی می باشد که از ظرفیت پیوند صنعت و محیط زیست برخوردار است.

به گزارش ایرنا، محمد مسعود تجریشی روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معرفی مدیران کل محیط زیست هرمزگان اظهار داشت: داشتن بیش از یک هزار کیلومتر نوار ساحلی، جنگل های حرا، تالاب ها و جزایر بکر از جمله ظرفیت های ارزشمند زیست محیطی هرمزگان است.
وی افزود: باید با کمک این ظرفیت‌ها و سرمایه‌های خدادادی در جهت رسیدن به اقتصاد قوی بر پایه اقتصاد سبز و محیط ‌زیستی حرکت کرد.
‎معاون انسانی سازمان محیط ‌زیست کشور اظهار داشت: امیدواریم که با حمایت های مسوولان و اجرای طرحهای نو و خلاقانه شاهد ایجاد اشتغال پایدار بر مبنای اقتصاد سبز در سراسر کشور از جمله استان هرمزگان باشیم.
تجریشی تاکید کرد: رعایت ملاحظه های زیست محیطی و حفظ آن در توسعه صنعتی مهمترین عامل رسیدن به توسعه پایدار است که باید برای تحقق آن اقدام کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم بیان داشت: نگاه برخی در جامعه به موضوع محیط زیست، همچون نگاه به یک کالای لوکس است و آن را خیلی ضروری نمی دانند ، در صورتی که محیط زیست یک ضرورت مهم است.
بهروز اکرمی تصریح کرد: مسیر بسیار طولانی برای درک اهمیت محیط زیست در پیش داریم و همه ما در حوزه محیط زیست باید یک هدف مشترک داشته باشیم.
وی افزود: وجود ظرفیت ‌های بسیار زیست محیطی در استان مسوولیت ما را بیشتر می ‌کند که باید برای حفاظت از آنها طرحی نو پایه ‌ریزی کنیم.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که در سالن شرکت گاز برگزار شد، حبیب مسیحی تازیانی به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست هرمزگان معرفی و از تلاش های 10 ساله مجید وفادار تقدیر به عمل آمد.
مسیحی تازیانی دانش آموخته مدیریت محیط زیست در مقطع فوق لیسانس است و پیش از این معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست هرمزگان بود.
7198/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال