1200 کارورز در واحدهای پذیرنده کارگری هرمزگان مشغول شدند

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: یک هزار و 200 نفر از 2 هزار و 400 نفر واجد شرایط، با انعقاد قرارداد کارورزی در بنگاه های اقتصادی و واحدهای پذیرنده استان مشغول فراگیری آموزش های لازم برای ورود به بازار کار هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، محمد علی سلیمی روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: در مجموع هفت هزار و 200 دانش آموخته دانشگاهی هرمزگان در سامانه کارورزی ثبت نام کردند.
وی یاد آور شد: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از شهریور سال گذشته آغاز شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ادامه داد: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، راهکار مناسبی برای ایجاد فرصت های شغلی است که افراد در قالب آن در بنگاه‌های اقتصادی آموزش فرا می گیرند.
وی اضافه کرد: دوره کارورزی چهار ماه تا 6 ماه است و در این مدت کمک هزینه و حق بیمه کارورز توسط دولت پرداخت می‌شود و هزینه ‌ای برای کارفرما ندارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان داشت: مشوق‌های بیمه ‌ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان در نظر گرفته شده است.
سلیمی افزود: برای افزایش احتمال جذب کارورزان و ماندگاری آنها در محیط کار، در صورت جذب آنان در واحد و بنگاه اقتصادی پذیرنده، دولت تا 2 سال 100 درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت می کند.
سهمیه استان هرمزگان در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی 2 هزار و 900 نفر است.
3219 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال