7 بنای تاریخی به تملک میراث فرهنگی هرمزگان درآمد

بندرعباس - ایرنا - معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: 7 بنای تاریخی شامل 6 خانه و یک قلعه ظرف 9سال گذشته به تملک این اداره کل درآمد.

عباس نوروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بناهای تاریخی از سال 88 تاکنون از مالکان خریداری شده است.
وی ادامه داد: 4 بنای تاریخی شامل خانه علیزاده در سال 88 با قیمت 700 میلیون ریال، خانه بحرپیما در سال 89 با قیمت 800 میلیون ریال، خانه یونسی در سال 91 با قیمت 2 میلیارد و 500 میلیون ریال و خانه بحری در سال 95 با قیمت یک میلیارد و 600 میلیون ریال تملک شده اند.
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان ادامه داد: خانه های یاد شده در شهر بندرکُنگ قرار دارند.
وی اضافه کرد: خانه عبدالمحسن صفاری با قیمت 2 میلیارد و 500 میلیون ریال و خانه عبدالله عارفی با قیمت یک میلیارد و 600 میلیون ریال در سال 96 در لافت به تملک این اداره درآمده است.
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میراث فرهنگی هرمزگان یاد آور شد: قلعه خان بستک با قیمت یک میلیارد ریال و حریم حمام خان بستک با قیمت 450 میلیون ریال در سال 88 تملک شده اند.
نوروزی ابراز داشت: این تملک ها با هدف حفظ بافت ها و بناهای تاریخی صورت گرفته و هم اکنون در حال مطالعه منطقه سورو بندرعباس برای اجرای ضوابط تاریخی در آن هستیم.
3219 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال