معاون استاندار هرمزگان

سوادآموزی برای 5 هزار نفر امسال باید محقق شود

بندرعباس- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر به منظور ریشه کنی بی سوادی در استان، گفت: باید تا پایان امسال برای با سواد کردن بیش از پنج هزار بی سواد در استان هدف گذاری و اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی هرمزگان اظهار داشت: باید از ظرفیت های موجود در استان از جمله وجود 11 مرکز یادگیری محلی ، مشارکت یک هزار و 600 نفر آموزش دهنده فعال در قالب موسسات غیر دولتی و افزایش سرانه دوره های سواد آموزی به منظور ارتقای نرخ باسوادی در هرمزگان استفاده کرد.
وی با اشاره به در نظر گرفتن بسته های تشویقی برای افزایش نرخ باسوادی در هرمزگان، افزود: باید مردم را از وجود این بسته های تشویقی و حمایت های مالی آگاه کرد.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری هرمزگان تصریح کرد: آگاهی مردم از وجود چنین بسته های تشویقی می تواند در ریشه کنی بی سوادی استان نقش موثری داشته باشد.
این مقام مسئول تاکید کرد: فرمانداران باید نظارت ویژه بر امر سواد آموزی داشته باشند و هر سه ماه یک بار عملکرد فرمانداران، بخشداران و دهیاران در زمینه سواد آموزی ارزیابی می ‌شود.
اکرمی پرداخت مبلغ 15 میلیون ریال برای آموزش و قبولی هر نفر از معلولان را از جمله نقاط قوت بسته تشویقی افزایش نرخ باسوادی در هرمزگان عنوان کرد.
اکرمی با اشاره به نیاز ورود نهضت سواد آموزی به زندان ها و سربازخانه‌ها، گفت: باید تا پایان سال جاری در کل زندان ها و پادگان‌های استان فرد بی سواد وجود نداشته باشد.
بر اساس آمارهای موجود حدود یک ششم (حدود 65 هزار نفر) افراد بین سنین 10 تا 40 سال در استان هرمزگان بی سواد هستند.
براساس نتایج اعلام شده از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 ،هرمزگان دارای یک میلیون و 776 هزار و 415 نفر جمعیت بوده و 22 صدم جمعیت کشور در این استان زندگی می کند.
میزان باسودی جمعیت 6 ساله ها و بالاتر در این استان 87 و 7 دهم بوده و از استان هایی محسوب می شود که بیشترین میزان باسوادی را بین سال های 90 تا 95 در جمیعت 6 ساله ها و بالاتر به خود اختصاص داده است.
7198/2094

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال