معاون آموزش و پرورش هرمزگان:

130طرح علمی به جشنواره استانی جابربن حیان راه یافت

بندرعباس- ایرنا - معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 130 طرح علمی منتخب دانش آموزان ابتدایی این استان، به مرحله استانی جشنواره جابربن حیان راه یافت.

به گزارش ایرنا، ایرج بیت اللهی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان هشتمین دوره جشنواره جابربن حیان در بندرعباس افزود: در مجموع 67 هزار و 957 طرح علمی دانش آموزان هرمزگانی به جشنواره استانی جابربن حیان ارسال شد که پس از داوری طرح های برتر انتخاب شدند.
وی بیان داشت: جشنواره جابربن حیان هر ساله در سطح آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری در قالب طبقه بندی، نمایش علمی، آزمایش، طراحی و ساخت برگزار می شود.
این مسوول اظهارکرد: این جشنواره تقویت حس کنجکاوی، روحیه پرسشگری، نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش، بستری مناسب برای فرآیند یاددهی - یادگیری و هم چنین فضایی بسیار شاد و لذت بخش برای رقابت علمی و پژوهشی سالم دانش آموزان فراهم می کند.
در حاشیه برگزاری هشتمین دوره جشنواره جابربن حیان که در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان برگزار شد، علاوه بر گشایش نمایشگاهی از پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی، ایستگاه علمی و سرگرمی، کارگاه آموزشی آزمایش های علوم، مسابقه علمی و پرسشگری و طرح مساله نیز دایر شد.
استان هرمزگان 340 هزار دانش آموز، 14 هزار معلم و 15 هزار و 500 کلاس درس دارد.
7195/ 6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال