معرفی شهدای هرمزگان (8)

شهید بنوبندی جوانان را به دینداری تشویق می کرد

بندرعباس - ایرنا - شهید بنوبندی رضایی از شهیدان دفاع مقدس استان هرمزگان در دوران فعالیت های مختلف فرهنگی و ورزشی خود جوانان محله الشهدا را به دینداری و پیروی از رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) تشویق می کرد.

به گزارش ایرنا، شهید علی بنوبندی رضایی متولد آذرماه 1340 در روستای بنوبند در 30 کیلومتری شمال بندرعباس است.
وی از ورزشکاران منتخب بندرعباس بود که در باشگاه خورشید و قائم به فعالیت در رشته فوتبال مشغول و دارای ایمانی قوی و تواضعی زبانزد بود.
این شهید گرانقدر به عنوان کارمند در شرکت توزیع برق منطقه ای کار می کرد و از خانواده ای است که چندین شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی دوران ابتدایی را در در روستای بنوبند گذراند و به دلیل نبود امکانات ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان، به بندرعباس آمد و موفق به اخذ دیپلم حسابداری شد.
شهید بنوبندی رضایی مدتی کارمند شهرداری بندرعباس بود و بعد به شرکت توزیع برق منطقه ای رفت.
وی فردی خوش رفتار و با ادب بود و احترام زیادی به پدر و مادر و آشنایان می گذاشت.
شهید علی بنوبندی رضایی که در سال 1363 ازدواج کرد صاحب پسری به نام هادی شد.
وی پس از 11 ماه حضور در جبهه و شرکت در عملیات های کربلای «4 و 5» سرانجام هفتم بهمن سال 1365 با سمت فرماندهی دسته بر اثر اصابت ترکش به سر، دست و پا در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.
برادر وی به نام «محمد بنوبندی رضایی» نیز از شهیدان دوران دفاع مقدس است و با این که نزدیک به چهار سال از خودش کوچکتر بود اما به فاصله یکسال در ماه بهمن 1364 به شهادت رسید.
شهید علی بنوبندی رضایی ابتدای وصیت نامه اش را با استغفار به درگاه خداوند متعال شروع و بیان می کند: این جانب علی رضایی چندجمله ای به عنوان وصیت نامه خدمت شما عزیزان متذکر می شوم، در مرحله اول تقاضایی که از شما امت شهید پرور دارم این است که امام امت این قلب تپنده تمامی امت اسلامی را یاری کنید و هیچ گاه حتی لحظه ای او را تنها نگذارید و قدر این جنگ و انقلاب را بدانید.
وی در ادامه وصیت نامه اش ابراز می کند: از پدر و مادر عزیزم تقاضای من این است، گرچه می دانید اگر شهید شوم اولین فرزند شما می باشم که قربانی شده ام ولی به یاد امام حسین(ع) و علی اکبر حسین(ع) و یارانش در روز عاشورا که قربانی شدند، باشید و برای من گریه نکنید و به یاد آن عزیزان باشید، گرچه فرزند خوبی برای شما نبودم لذا از شما حلالیت می طلبم و شما را به صبر و تقوا دعوت می کنم.
شهید بنوبندی رضایی ادامه می دهد: از خواهرانم می خواهم که زینب وار باشند، حجاب خود را رعایت کنند و در مراسم های مذهبی شرکت کنند و از این که برادر خوبی برای شما نبودم معذرت می خواهم و از برادرانم می خواهم که فرزندانمان را با مسائل اسلام و قرآن تربیت کنند و از همسرم می خواهم که فرزندم هادی را با مساله های اسلام آشنا سازد و خود هم به دستورات قرآن عمل کند.
وی وصیت نامه خود را با این جمله زیبا که خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی(عج) حتی کنار «مهدی(عج)» خمینی را نگه دار به پایان می برد.
9887/7408

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال