استاندار هرمزگان:

35 شرکت دانش بنیان اقتصادی می شوند

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: 35 شرکت دانش بنیان این استان در سال جاری مورد حمایت قرار می گیرند تا بتوانند با خروج از مرحله علمی، به چرخه سوددهی اقتصادی وارد شوند.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست کارگروه بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و با سرمایه گذاری بیشتر بر روی منابع انسانی و دانش و فناوری می توان از کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن جلوتر رفت.
وی ادامه داد: برای تحقق این هدف باید تلاش همه جانبه و خطر پذیری در حوزه پیشرفت فناوری و شرکت های دانش بنیان مورد توجه قرار گیرد.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در این کارگروه اظهار داشت: برای داشتن جامعه ای دانش بنیان و متکی بر ظرفیت های داخلی، باید به تربیت نیروی انسانی کارآفرین توجه شود و سرمایه گذاران خطر پذیر وارد این حوزه شوند.
به گفته علی فتا، دانشگاه ها با همکاری پارک علم و فناوری می توانند زمینه اشتغال پایدار دانش آموختگان را در حوزه های مختلف فراهم کنند.
وی اضافه کرد: انتظار می رود اداره های دولتی و سایر مجموعه های اقتصادی توانمند استان برای تشکیل شرکت های دانش بنیان دریایی با محوریت شیلات، فعال سازی حوزه برنامه نویسی و کدگذاری مناطق گردشگری این مجموعه را یاری دهند.
3219 /2094

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال