همایش ملی تغییر اقلیم اردیبهشت در هرمزگان برگزار می شود

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: نخستین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی 25 و 26 اردیبهشت ماه امسال در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، علی رئوفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این
همایش با حضور فعالان دانشگاهی کشور و همکاری پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و استانداری هرمزگان برگزار می شود.
وی تصریح کرد: علاقه مندان به بررسی وضعیت تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی می توانند آثار خود را در 3 محور مهم تغییر اقلیم و شیلات نظیر امنیت غذایی دریایی و تاثیر آن بر ذخایر دریایی تا 10 اردیبشهت ماه امسال به دبیرخانه ارسال کنند.
وی ادامه داد: بروز و پیش بینی تغییر اقلیم نظیر نقش تکنولوژی و عوامل انسانی در ایجاد تغییر اقلیم و تغییر سطح آب دریاها و تاثیر تغییر اقلیم برجنبه های مدیریتی و اقتصادی نظیر تاثیرهای اقتصادی تغییر اقلیم ها و تغییر اقلیم و توسعه پایدار از دیگر محورهای این همایش است.
وی تصریح کرد: با توجه به 2 دهه خشکسالی در هرمزگان، افزایش فعالیت های صنعتی، مبحث تغییر اقلیم و تاثیرهایی در نواحی ساحلی برسطح آب دریا و تنوع زیستی آبزیان دریایی منطقه را به یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی تبدیل شده است.
نشانی اینترنتی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان برای ارسال مقاله و دریافت اطلاعات تکمیلی بدین شرح pgoseri.ac.ir است.
7198/ 6048

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال