پروفسور دانشگاه وین:

ایران قابلیت ارایه خدمات درمانی به بیماران سرطانی را دارد

کیش - ایرنا - پروفسور ایرانی و استاد دانشگاه وین اتریش گفت: کشور ایران ظرفیت لازم و پزشکان متخصص را در حوزه اورولوژی و خدمات درمانی برای بیماری سرطان دارد.

به گزارش ایرنا، پروفسور باب جوان روز چهارشنبه در نخستین سمپوزیوم بین المللی بیماری سرطان در کیش عنوان کرد: مردم ایران نباید از روند درمان بیماری سرطان در کشور خود نگران باشند.
وی ادامه داد: کشور ایران از حیث داشتن پزشکان اورولوژیست و خدمات پزشکی این حوزه پیشرفت کرده و این مایه افتخار است .
استاد دانشگاه وین اتریش تاکید کرد: خیلی از ایرانی ها با سختی زیاد ، هزینه هنگفت و استرس بیماری سرطان، برای درمان به اروپا می آیند.
دکتر جوان افزود: در حالیکه اساتید مجرب و نامی اورولوژیست در کشور ایران هستند و نیازی به صرف هزینه های سنگین سفر برای درمان نیست ، چرا که بسیاری از مردم کشورهای دیگر به دلیل این خلاء به اروپا سفر می کنند.
وی با اشاره به قابلیت پزشکان اورولوژیست کشورمان گفت: با افتخار باید اذعان کرد که در شرایط سیاسی بسیار سخت 10 سال پیش ، توانستیم انجمن اورولوژی ایران را به عضویت انجمن اورولوژی اروپا در بیاوریم و گامی مهمی برای نزدیک کردن حوزه پزشکی ایران به اروپا بود.
وی تأکید کرد: ما به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم و مهم این است که ما پزشکان برای مردم ایران خدمت بکنیم.
وی در ادامه به راه اندازی مرکز بین المللی درمانی و پژوهشی سرطان در کیش همزمان با آغاز این سمپوزیوم اشاره کرد و گفت: باید از مدیریت و دوربینی محمد ابراهیم انصاری لاری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش که آغازگر این حرکت انسان دوستانه می باشند قدردانی کرد.
دکتر جوان تصریح کرد: در حمایت از این تفکر علمی مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش ما نیز توانستیم 20 نفر از پزشکان برجسته اروپا و از کشورهای، ایتالیا، آلمان ، فرانسه ، اتریش و انگلیس را جمع کنیم و این ها اعلام آمادگی کردند که بدون نگاه مالی در این مرکز درمانی و پژوهشی بیماری سرطان در کیش با ما همکاری و همفکری کنند.
وی یاد آور شد: مرکز درمانی و پژوهشی جزیره کیش علاوه بر خدمت رسانی به بیماران سراسر کشور، برای کشورهای منطقه نیز مفید فایده خواهد بود.
پروفسور ایرانی و استاد دانشگاه وین اتریش اظهارداشت: بدون تردید بیماران مبتلا به سرطان از کشورهای عمان، کویت، قطر و امارات برای درمان خود به این مرکز خواهند آمد.
جوان افزود: بیمارستان کیش با استانداردهای بالای اروپایی خود به عنوان مرکز درمانی انتخاب شده و در آینده با حمایت لازم در این حوزه شاهد توسعه بیشتری خواهیم بود.
سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی، تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال