ارسال درهای حرمین عسکریین(ع) از هرمزگان به عراق تا یک ماه آینده

بندرعباس - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان گفت: کار ساخت 4 در حرمین عسکریین (ع) در این استان به پایان رسیده و تا پایان اسفند ماه به کشور عراق ارسال می شود.

به گزارش ایرنا، سید کاظم موسوی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: آئین رونمایی از 2 در حرمین عسکریین (ع) 30 بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشا در امام زاده سید مظفر (ع) بندرعباس انجام می شود.
وی بیان داشت: 2 در دیگر نیز در منطقه هشتبندی میناب و حاجی آباد ساخته شده که پس از رونمایی و بدرقه در شهرهای جاسک، میناب، رودان و بخش ها و روستاهای حاجی آباد وارد بندرعباس مرکز استان هرمزگان می شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان گفت: ساخت درهای حرمین عسکریین (ع) از سال 95 دراین استان آغاز و در بهمن ماه 96 به پایان رسید.
موسوی خاطرنشان کرد: در مجموع 20 میلیارد ریال از محل مشارکت ها و نذرهای مردمی برای ساخت این درها هزینه شده است.
وی گفت: ساخت در های حرمین عسکریین (ع) توفیق می خواهد که برای نخستین بار این کار عظیم در استان هرمزگان آن هم با مشارکت مردم رقم خورد.

** آغاز ساخت 4 در حرم امام زاده سید محمد (ع) در هرمزگان
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان همچنین از آغاز ساخت 4 در حرم مطهر امام زاده سید محمد (ع) عموی امام زمان(ع) در این استان خبر داد.
موسوی گفت: برای ساخت هر در حدود 6 میلیارد ریال و در مجموع 24 میلیارد ریال هزینه در بر می گیرد که امیدواریم در صورت تامین هزینه تا شهریور ماه سال آینده تکمیل و ارسال شود.
وی یادآورشد: مردم می توانند کمک های نقدی خود را برای ساخت درهای حرمین و توسعه صحن های عتبات عالیات به شماره حساب جاری بانک رسالت 3411113 و شماره کارت 5041727010003703 و یا شماره جاری بانک قرض الحسنه ایران 20811215961071 واریز کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان همچنین برای توسعه صحن های حرمین عتبات عالیات و ساخت صحن های حضرت زهرا (س) در نجف و صحن حضرت زینب (س) در کربلا توافق نامه ای در قالب «طرح بنای نور » با بانک رسالت استان ایجاد کرده است.
موسوی گفت: افرادی که می خواهند در این کار خدا پسندانه مشارکت کنند می تواند تا سقف 40 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بدون ضامن و بازپرداخت 10 تا 36 ماهه از بانک رسالت دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: هر متر از صحن حضرت زهرا (س) 30 میلیون ریال و صحن حضرت زینب (س) 40میلیون ریال هزینه می برد و افرادی که برای یک متر بخواهند مشارکت کنند، سند افتخاری به نام ایشان ثبت و ضبط می شود.
4 در متعلق به حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا و 4 در نیز متعلق حرم امام زاده محمد عموی امام زمان (عج) در شهر بلد عراق است.
7195/ 6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال