رئیس هیات مدیره انجمن:

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است

بندرعباس - ایرنا - رئیس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با اشاره به برنامه های این انجمن به منظور بهبود وضعیت فعالان حوزه مطبوعات، گفت: این انجمن نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است.

به گزارش ایرنا، فاطمه رکن الدینی روز یکشنبه در نخستین نشست اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان پس از اعطای اعتبارنامه اعضای هیات مدیره آن، اظهار داشت: هدف از ایجاد این نهاد صنفی استیفای حقوق صنفی روزنامه نگاران، توجه به وضعیت رفاهی و معیشتی همکاران، پشتیبانی در زمان بروز مشکلات حقوقی و توجه به مسائل آموزشی است.
وی با اشاره به اهمیت همکاری اعضای انجمن در تحقق اهداف این نهاد صنفی، تصریح کرد: این انجمن متشکل از افراد با سلیقه های مختلف است که امیدواریم بتوانیم از این تنوع برای قدرتمند تر شدن این نهاد استفاده کنیم.
رکن الدینی بیان داشت: کارهای اصلی در کمیته ‌های پیشنهادی انجام خواهد شد و می توان این گونه گفت که تمام اعضا در نقش هیات مدیره ایفای نقش می کنند.
وی خاطرنشان کرد: روزنامه نگاران اعم از نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان، گرافیست ها، طراحان، کاریکاتوریست ها، مترجمان، استادان عضو هیات های تحریریه و اعضای تحریریه رسانه ها می توانند با مراجعه به دفتر انجمن نسبت به عضویت در این نهاد اقدام کنند.
عضو هیات مدیره و خزانه دار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه این تشکل صنفی تشکلی مستقل از دولت هست ، گفت: مشروعیت این انجمن وابسته به اعضای آن است.
غلامعباس شمس الدینی با اشاره به هشت کمیته‌ای که برای پیگیری امور پیش بینی شده است، اظهار داشت: حضور افراد در این کمیته ها سبب قرار گرفتن امور در مسیر صحیح خود می شود.
وی اضافه کرد: تبلیغ انجمن به معنای قدرت گرفتن تمام اعضای انجمن است و ما با سلیقه های مختلف به دنبال هدف مشترکی به نام ارتقا جایگاه خبرنگاران استان هستیم.
عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان تصریح کرد: بقا، تداوم هیات، اقتدار و عظمت این انجمن در گرو انسجام و همدلی تمام اعضا است.
در این نشست هریک از اعضای حاضر نسبت به مشارکت در کمیته های معرفی شده اعلام آمادگی و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و همچنین مقرر شد پس از بررسی، احکام آنان توسط هیات رئیسه صادر شود.
اعتبارنامه هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان اوایل دیماه امسال از سوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان اعطا شد و این انجمن به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
7198/7408
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار دهنده: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال