مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان:

بندرکنگ در فهرست آثار جهانی ثبت می شود

بندرعباس – ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: پرونده شهر بندرکنگ از توابع بندرلنگه برای ثبت در فهرست آثار جهانی به عنوان دومین شهر ثبت ایران در فهرست یونسکو آماده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا محسن ضیایی شامگاه پنجشنبه در اجلاس روسای انجمن های راهنمایان گردشگری اظهار داشت: این شهر به واسطه حفظ بافت سنتی یکی از بهترین گزینه ها برای ثبت جهانی محسوب می شود.
وی ادامه داد: به همین زودی مراحل آماده سازی پرونده ثبتی در کمترین زمان ممکن به پایان می رسد و پرونده ثبت آثار تاریخی دیگر هرمزگان را در فهرست آثار جهانی بتوان آغاز کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنوانسیون جهانی 2017 فدراسیون راهنمایان گردشگری در ایران، ابراز داشت: این موفقیت بزرگ با تلاش انجمن های راهنمایان گردشگری بدست آمده است.
وی اشاره کرد: امیدواریم از اجلاس امروز راهنمایان گردشگری بسته سفر ارزان قیمت و مناسب برای خانواده های ایرانی باشد که همه اقشار در آن دیده شده باشند.
وی اشاره کرد: هرمزگان با توجه به ظرفیت هایش می تواند از بخش گردشگری در صورت اجرایی شدن آن ها معیشت مردم خود را به آسانی تامین کند.
شهرتاریخی بندرکنگ با 5هزار نفر جمعیت در 235کیلومتری شمال غربی بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
3219/6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال