مشعل آخرین سکوهای فاز 17و 18پارس جنوبی روشن شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس از توابع مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ( ایزوایکو) از اتمام عملیات فلرینگ (گازرسانی به مشعل و شعله ورکردن آن)سکوی 17B پارس جنوبی با ثبت رکورد جدید جهانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی ایزوایکو، بابک عباسپور پنجشنبه با اعلام خبر اتمام عملیات فلرینگ سکوی 17B پارس جنوبی افزود: رکورد انجام عملیات فلرینگ که پیش از این با 34 روز در اختیار شرکت شل انگلیس بود، با تلاش 26 روزه کارکنان و متخصصان توانمند شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس، در اختیار مجموعه ایزوایکو قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس، گفت: سکوی دو هزار و 300 تنی 17B دومین و آخرین سکوی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی و با 75 درصد ایرانی سازیEPC که پیش از این عملیات ساخت آن در یارد ایزوایکو انجام شده بود، با اتمام عملیات فلرینگ و ظرفیت 500 میلیون مترمکعبی هم اکنون آماده بهره برداری است.
شایان ذکر است انجام عملیات فلرینگ سکوی 17B در حالی با ثبت رکورد جدید و جهانی انجام شد که این عملیات با توجه به شرایط جوی و محدودیت رفت و آمد نیروها به بیش از دو ماه زمان نیاز داشته است.
افزون بر پنج هزار نفر در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با بیش از 30سال سابقه فعالیت که هم اکنون درقالب'منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس' اداره می شود مشغول به کارهستند.
مجتمع کشتی سازی ایزوایکو با شش زیرمجموعه که به صورت هلدینگ مرکزی اداره می شوند در زمینه ساخت و تعمیرانواع شناورهای کوچک، متوسط و بزرگ؛ سازه های دریایی شامل سکوهای گازی و نفتی، تعمیرشناورهای داخلی وخارجی و همچنین ساخت و تعمیر سکوهای حفاری نفتی فعالیت دارد.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال