فرماندار: 290میلیارد ریال اعتباربرای توسعه وعمران میناب اختصاص یافت

میناب - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب گفت : 290 میلیارد ریال اعتبار از محل ماده 180 برای توسعه و عمران این شهرستان اختصاص داده شده است.

به گزارش ایرنا ، روز دوشنبه ابوذرمهدی نخعی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به جایگاه این کمیته درشهرستانها اظهارداشت:این اعتباربرای توسعه و آبادانی شهرستان در بخش های مختلف راه وشهرسازی ، بهداشت و درمان، اجرای طرحهای هادی ، ورزش وسایر بخش ها ، حمل ونقل و آب روستایی و شهری مسکن و عمران شهری و روستایی در قالب 77 پروژه در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: ادارات و نهادها باید برای دستگاه خود درجهت توسعه و رشد شهرستان برنامه ریزی نمایند و این برنامه ها را درجلسات کمیته برنامه ریزی مطرح نمایند تا در صورت تصویب به اجرا گذشته شود ودرهر شهرستان کمیته برنامه ریزی نقش بسزائی در توسعه واستراتژی استان دارد و کمیته برنامه ریزی باید نگاه کارشناسی به توزیع اعتبارات داشته باشد .
رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان خطاب به رؤسای ادارات گفت: مسئولان در اجرای پروژه های خود جدیت را سر لوحه کارهای خود قرار داده و از پیمانکار منصف و مشخص و توانمند فنی و مالی استفاده نماید تا شاهد بهره برداری از پروزه ها بر اساس جدول زمان بندی مشخص باشیم.
نخعی با تأکید برخدمت رسانی به مردم اظهار داشت: رسیدگی به امور مردم و محرومین و عمران آبادانی شهرستان از الطاف بزرگ خداوند متعال به مسئولان است و باید به نحو احسنت در ادای این وظیفه تلاش و کوشش نمود و هدف هم بر خدمت به مردم باشد.
وی از مدیران ادارات و نهادها خواست با تدبیر و برنامه ریزی مناسب ضمن جذب به موقع اعتبارات اولویت کاری خود را در اتمام پروژه های نیمه تمام قراردهند و سپس با اولویت بندی و نیاز سنجی پروژه هایی که جنبه عمومی و نیاز منطقه هستند درشهرستان عملیاتی کنند.
معاون استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات و اقدمات دولت دربخش های عمرانی گفت: دولت تدبیر و امیدبا وجود همه مشکلاتی که با آن مواجه بوده بخصوص مشکلات مالی و اعتباری عملکرد خوبی در حوزه اجرا و بهره برداری از پروژه های عمرانی داشته است که نگاه توسعه متوازن فصل مشترک برنامه ریزی های دولت بوده است.
در ادامه این نشست نماینده مردم شهرستان های شرق استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه و رشد شهرستان میناب از اولویت های پیگیری ما می باشد و امیدواریم با تحقق اعتبارات شاهد اجرایی شدن این پروژه های عمرانی خوب برای مردم میناب باشیم.
سید مصطفی ذوالقدر با اشاره به اهمیت برنامه ریزی دقیق در تعریف و اجرای پروژه ها عمرانی گفت: بایستی این نکته مدنظر مدیران و مسولان باشد که در تعریف و اجرای پروژه ها اولویت اصلی رضایت و رفاه مردم و استفاده حداکثری از خدمات باشد .
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه پروژه های خوبی از محل توزیع اعتبارات ماده 180 پیش بینی شده که توزیع متوازن پروژه ها در همه نقاط و بخش های شهرستان نقطه مشترک آن می باشد.
شهزستان میناب با 300 هزار نفر با چهار شهر و چهار بخش در 90 کیلومتری شرق بندر عباس قرار دارد .
7194/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال