برگزاری همایش بزرگ عکاسان جنوب کشور در پارسیان

بندرعباس- ایرنا - فرماندار پارسیان گفت: همایش بزرگ عکاسان جنوب کشور اواخر اردیبهشت ماه به میزبانی این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا ، محمد رادمهر چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری همایش عکاسان افزود: در این همایش عکاسانی از پنج استان کشور و 12 شهرستان دوره ی آموزشی عکاسی را زیر نظر 'بردیا سعادت' عکاس برجسته ایران فرا می گیرند.
وی همایش عکاسی را مناسب‌ترین فرصت برای شناسایی استعدادهای شهرستان از لنز دوربین دانست و بیان داشت: همان‌طور که امروز دولت یازدهم به ‌تمامی هنرها توجه دارد ، عکاسان شهرستان نیز برای پیشرفت این هنر ارزشمند به فکر کسب تجربه‌های بیشتری باشند و برای همشهریان و گردشگران داخلی و خارجی و سرمایه گذاران معرفی کنند.
فرماندار پارسیان اظهارکرد: ملت ما تاریخ و فرهنگ غنی دارد و هر گروه از هنرمندان باید بتوانند با تخصص و توان خود تاریخ ، هویت و فرهنگ غنی ایران اسلامی و بویژه شهرستان را به تصویر بکشند.
وی ضمن تشریح ویژگی‌های هنر فاخر و لزوم عمق بخشیدن به بخش‌های مختلف هنر اظهارکرد: ابعاد عملیات اجرایی مهم‌ترین پروژه‌ها و جاهای دیدنی و سرمایه گذاری و ساحل و بیشترین کسانی که می‌توانند این خدمات و مکان ها را به شهروندان و مهمانان معرفی کنند ، عکاسان هستند.
رادمهر با بیان اینکه هنر عکاسی بین مردم عمومی‌تر است، گفت: عکس یک رونوشت از واقعیت نیست بلکه اثری دارای حس و برگردانی از واقعیت است.
وی گفت: توانایی عکاسان پارسیانی در حدی است که با حمایت از نظر هزینه و تامین اعتبار برای پیشبرد اهداف برای توسعه هنر عکاسی ضروری بوده و باید در راستای شناسایی شهرستان و گام برداشت انجمن عکاسان شهرستان فعالیت بیشتری در این حوزه داشته باشند.
رادمهر بیان داشت: عکاسان برای رفع مشکلات و شناسایی معضلات جامعه باید به زندگی مردم شهر و روستا توجه ویژه‌ای داشته باشند ، چنانچه عکس بهترین وسیله برای نمایان کردن مشکلات مردم تاثیر زیادی خواهد داشت.
فرماندار پارسیان با اشاره به نزدیک بودن به دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را روزی حیثیتی و مهم برای ایرانیان دانست و افزود: باید همواره روی موضوع خلیج فارس حساسیت داشته باشیم و در این روز نیاز است با به کارگیری تمامی امکانات برای معرفی خلیج فارس تلاش کنیم تا این موضوع انعکاس جهانی و داخلی خوبی داشته باشد.
رادمهر با اشاره به نامگذاری روز ملی خلیج فارس، گفت: این روز خاص که با اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز همراه بوده ، برای همه ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و سازمان ملل هم این آبراه مهم جهانی را به عنوان خلیج فارس می‌شناسد اما در طول تاریخ تلاش‌هایی انجام گرفته که از نام غیر از نام خلیج فارس استفاده شود که با تلاش‌ها و واکنش‌های دولتمردان روبه‌رو بوده است.
شهرستان پارسیان در 500 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.
7195/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال