هرمزگان در هفته ای که گذشت؛

مشخص شدن منتخبان مردم هرمزگان در مجلس و خبرگان

بندرعباس- ایرنا - در هفته ای که گذشت با اعلام نتایج شمارش آرا نمایندگان منتخب هرمزگان درحوزه انتخابیه مرکزی (بندرعباس، حاجی آباد ، قشم ، ابوموسی، بندرخمیر ) و حوزه شرق (میناب ، رودان ، سیریک ، بشاگرد ، جاسک ) به مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم هرمزگان به مجلس خبرگان مشخص شد.

به گزارش ایرنا ، در انتخابات هفتم اسفندماه که یک میلیون و 119 هزار و 93 نفر واجد شرایط رای دادن بودند که در مجموع بیش از 750 هزار نفر از واجدان شرایط در پای صندوق های رای حاضر شدند و از بین 39 کاندید در حوزه انتخابیه مرکزی (بندرعباس ، قشم ، بندرخمیر ، حاجی آباد و ابوموسی) حسین هاشمی تختی با 177 هزار و 826 رای ، احمد مرادی با 136 هزار و 935 رای و محمد آشوری با 127 هزار و 369 رای و در حوزه شرق ( میناب ، رودان ، سیریک ، جاسک و بشاگرد ) سید مصطفی ذوالقدر با 75 هزار و 175 رای انتخاب شدند و در حوزه غرب (بندرلنگه ، بستک و پارسیان) آقایان احمد جباری با 29 هزار و 150 رای و خالد زمزم نژاد با 29 هزار و 977 رای به دور دوم کشیده شد.
همچنین انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز که بین دو نامزد آیت الله غلامعلی نعیم آبادی و حجت الاسلام سید روح الله صدر الساداتی برگزار شد که حجت الاسلام صدر الساداتی به عنوان منتخب مردم هرمزگان با 420 هزار و 699 رای به مجلس خبرگان راه یافت.
برگزاری این دو انتخابات در اسفندماه به عنوان دومین حماسه ی دولت تدبیر و امید در کشور و در استان هرمزگان یاد می شود.
**روز شنبه هشتم
استاندار: 67 درصد مردم هرمزگان در انتخابات شرکت کردند
استاندارهرمزگان گفت:67درصد از مردم این استان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان هرمزگان،جاسم جادری عصر شنبه افزود: در مجموع بیش از 750 هزار نفر از واجدان شرایط رای دادن در هرمزگان در انتخابات هفتم اسفند ماه شرکت کردند
وی ادامه داد: براساس نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی حسین هاشمی تختی، احمد مرادی و محمد آشوری با کسب بیشترین آرا به عنوان نمایندگان منتخب مردم انتخاب شدند.
استاندار هرمزگان ادامه داد: در حوزه انتخابیه میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد نیزسید مصطفی ذوالقدر حائز اکثریت آرا و نماینده منتخب مردم شد.
جادری اضافه کرد: در حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان آقایان احمد جباری و خالد زمزم نژاد به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.
وی خاطرنشان کرد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز سید روح الله صدرالسادات با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده منتخب مردم هرمزگان انتخاب شد.
استان هرمزگان دارای یک کرسی نمایندگی خبرگان رهبری و پنج کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی است که در مجلس سه نفر از حوزه مرکزی (بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ، ابوموسی و بندرخمیر) یک نفر از حوزه شرق استان (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) و یک نفر از حوزه غرب (بندرلنگه، بستک و پارسیان) به مجلس شورای اسلامی است.
در این دوره یک میلیون و 119 هزار و 93 نفر در استان هرمزگان واجد شرایط رای دادن بودند.
**روز یکشنبه نهم اسفند/ پیام تبریک آیت الله نعیم آبادی به حجت الاسلام والمسلمین صدر الساداتی
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان، امام جمعه بندرعباس با ارسال پیامی پیروزی حجت الاسلام والمسلمین سید روح الله صدر الساداتی در پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری را تبریک گفت.
در این پیام که نسخه ای از آن برای خبرگزاری جمهوری اسلامی در بندرعباس نمابر شده، آمده است:
برادرگرامی جناب حجت الاسلام والمسلمین سید روح الله صدرالساداتی
نماینده محترم استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری
با عرض تبریک و تشکر از حضورتان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حضرت حق سلامتی و توفیق حضرتتان را مسئلت داشته و از او می خواهم در این سنگر مهم شما را مورد هدایت ها و عنایات ویژه خود قرار دهد .
در این پیام آمده است: به عموم شرکت کنندگان در این مسابقه الهی و همه عزیزانی که به جناب شما رای داده اند نیز تبریکات خالص خود را تقدیم می دارم.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.
برای مجلس خبرگان دو نفر از حوزه انتخابیه هرمزگان برای بدست آوردن یک کرسی نمایندگی به رقابت پرداختند که در نتیجه سید روح الله صدر السادتی ازحوزه انتخابیه این استان با بیش از 300هزار رای به مجلس خبرگان رهبری راه یافت.
صدرالساداتی با34سال سن و ازبین 300نفر شرکت کننده در آزمون جز 11نفر قبولی آزمون کتبی شورای نگهبان بود که از حوزه انتخابیه یزد به هرمزگان منتقل شد .
**روز دوشنبه دهم اسفند/مشارکت مردم هرمزگان درانتخابات مجلس وخبرگان بیش از 68 درصد اعلام شد
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: در مجموع مشارکت مردم هرمزگان در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که هفتم اسفند ماه برگزار شد، بیش از 68 درصد بوده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، بهروز اکرمی عصر یکشنبه با تشکر ازحضور پرشور مردم در این انتخابات، تصریح کرد: در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی میزان مشارکت مردم 63 درصد، در حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد میزان مشارکت 75 درصد و در حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان میزان مشارکت 72 درصد بوده است.
وی افزود: تعداد کل آرای ماخوذه پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان 763 هزار و 152 رای بود که حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی با کسب 420 هزار و 699 رای معادل 60 درصد کل آرا به عنوان نماینده منتخب مردم استان در مجلس خبرگان انتخاب شد.
اکرمی با اشاره به میزان آرا و مشارکت مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان، گفت: تعداد کل آرای ماخوذه در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان 764 هزار و 746 رای بوده است.
وی ابراز داشت: در این انتخابات از مجموع 378 هزار و 453 رای ماخوذه در حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی، حسین هاشمی تختی نژاد با کسب 177 هزار و 826 رای معادل 49 درصد آرا، احمد مرادی با کسب 136 هزار و 935 رای معادل 37 درصد آرا و محمد آشوری با کسب 127 هزار و 369 رای معادل 35 درصد آرا به عنوان نمایندگان منتخب مردم در مجلس انتخاب شدند.
اکرمی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد از مجموع 255 هزار و 743 رای ماخوذه حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر با کسب 75 هزار و 175 رای معادل 30 درصد آرا به عنوان نماینده منتخب مردم انتخاب شد.
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان از مجموع 120 هزار و 550 رای ماخوذه خالد زمزم نژاد با کسب 29 هزار و 977 رای معادل 24 درصد آرا و احمد جباری با کسب 29 هزار و 150 رای معادل 23 و نیم درصد آرا به دور دوم انتخابات راه یافتند.
استان هرمزگان دارای یک کرسی نمایندگی خبرگان رهبری و پنج کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی است که در مجلس سه نفر از حوزه مرکزی (بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر) یک نفر از حوزه شرق استان (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) و یک نفر از حوزه غرب (بندرلنگه، بستک و پارسیان) به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
در این دوره یک میلیون و 119 هزار و 93 نفر در استان هرمزگان واجد شرایط رای دادن بودند.
**روز سه شنبه یازدهم اسفند/نماینده منتخب مردم هرمزگان برای مجلس خبرگان: همه باید دنباله رو ولایت باشند
نماینده منتخب مردم هرمزگان در خبرگان رهبری گفت: ولایت فقیه با دید نافذ و بصیر خود جامعه را از تمام مشکل ها و توطئه ها عبور می دهد و همه باید پیرو ولی فقیه باشند.
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی شامگاه دوشنبه در همایش میثاق مردم و نماینده منتخب خبرگان رهبری هرمزگان در بندرعباس افزود: دوست و دشمن به این موضوع اذعان دارند که همه توطئه ها و طرح هایی که ساعت ها و روزها علیه نظام طراحی می شوند با چند سخنرانی و بیان رهبری خنثی می شود.
وی ادامه داد: هرمزگان دارای گوهرها، وجود ها و افراد است که با وجود همه مشکل ها و کمبودها عاشق ولایت واهل بیت و انقلابی ترهستند.
منتخب مردم هرمزگان برای مجلس خبرگان با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انتخابات به نسبت بالاتر از میانگین کشور بود، اضافه کرد: امید می رود استان همچنان مایه آرامش خاطرر رهبری باشد.
حجت الاسلام صدرالساداتی ابراز داشت: مردم هرمزگان از اهل تسنن و تشیع با حضور پای صندوق های رای نشان دادند تنها مسائله مهم و دارای اهمیت گوش سپردن و اطاعت از رهبری است.
وی اشاره کرد: ولایت خط قرمز است و هر رویداد و کاری با ان سنجیده می شود و با هر زبانی که به تفرقه باز شود برخورد می شود.
منتخب مردم هرمزگان برای مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: باید با ظرافتی کارها را انجام داد و حرکت کرد که منجر به تفرقه و تشنج که خواسته دشمنان و شیطان است نشود.
حجت الاسلام صدرالساداتی ابراز داشت: نباید به گونه سخن گفت که انعکاس آنها در جامعه موجب ناراحتی رهبری و رنجش قلب امام زمان (عج) شود ، بنابر این همه رفتارها باید مطابق با اصول و موازین الهی باشد.
وی گفت: اختیارها و وظایف نماینده خبرگان رهبری محدود است و انتظارها باید متناسب با این محدودیت ها باشد ولی این به معنای بیان نکردن مسائل و مشکل ها نیست.
منتخب مردم هرمزگان برای مجلس خبرگان رهبری افزود: رفع مشکل های فرهنگی در اولویت فعالیت هایش است و مسائل و مشکل های غیر فرهنگی در بخش های مختلف پس از دریافت به مسئولان ونهادهای مرتبط ارجاع داده می شود.
حجت الاسلام صدرالساداتی ادامه داد: کسی توقع نداشته باشد نماینده خبرگان تنها با یک قشر و گروه خاصی ارتباط داشته و رابطه ای با سایر اقشار و گروه ها نداشته باشد چون این نمایندگی همه مردم استان است.
وی اضافه کرد: دیدگاه ها نسبت به نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری باید ملی باشد و توجه داشت نماینده استان در خبرگان رهبری مورد توجه ترین فرد در این مجلس خواهد بود.
منتخب مردم هرمزگان برای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این انتخابات دارای ویژگی است که مورد تجزیه و تحلیل دوست و دشمن قرار خواهد گرفت، ابراز داشت: اگر همه همراهی داشته باشند حرکتی نو، پیوسته و زاینده ای در کل کشور انجام خواهد گرفت.
در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان یک میلیون و119 هزارو 93نفر از مردم استان هرمزگان شرایط رای دادن داشتند که از کل آرای ماخوذه پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان 763 هزار و 152 رای بود و حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی با کسب 420 هزار و 699 رای معادل 60 درصد کل آرا به عنوان نماینده منتخب مردم استان در مجلس خبرگان انتخاب شد.
*نگاهی به 10 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان
بندرعباس- ایرنا- آمارهای ارائه شده از سوی معاونت سیاسی استانداری هرمزگان درزمینه 10 دوره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان از افزایش همه جانبه داده ها دارد.
یکی از اثرگذارترین این داده ها می توان به روند رو به افزایش جمعیت هرمزگان از سال 55 تا94هجری خورشیدی اشاره کرد که طی این مدت جمعیت این استان از462هزارنفر سال55 به یک میلیون 578هزارنفر در سال 90 رسیده که به همان نسبت جمعیت واجدین شرایط رای دادن نیز افزایش یافته است.
تعداد کرسی های نمایندگی مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در دوره های اول و دوم تنها سه نماینده بود که این تعداد در مجلس سوم (سال 67) به چهار نفر و در دوره چهارم به پنج کرسی افزایش داده شد.
اولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درهرمزگان(اسفند 58)
جمعیت واجدین شرایط رای دادن در اولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخر اسفندماه سال 1358حدود 297هزارو 660نفر بود که 125هزارو 700نفر از آنان (بیش از42درصد) رای دادند.
دراین دوره غلامعباس زائری و عباس عباسی و غلامحسین حقانی به نمایندگی از سوی مردم هرمزگان وارد مجلس شورای ملی شدند که با شهادت حجت الاسلام و المسلمین حقانی (شهدای هفتم تیر) بدست منافقین کوردل، با برگزاری انتخابات میان دوره ای (سال 61)عباس متین جای این شهید والامقام را گرفت.
دومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درهرمزگان(فروردین 63)
جمعیت هرمزگان درزمان برگزاری دومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (فروردین ماه سال 63) به حدود 800هزارنفر می رسید که 348هزار نفر آنان واجد شرایط رای دادن بودند که 209هزارو121نفر از آنان با انداختن آرای خود در صندوق ها در انتخابات شرکت کردند.
درصد مشارکت مردم دراین دوره بیش از60درصد بود و در نتیجه سه نماینده سید مصطفی ذوالقدر(مرحله اول) وعباس متین و غلامعباس زائری(مرحله دوم) به نمایندگی از سوی مردم هرمزگان به مجلس دوم راه یافتند.
سومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (فروردین 67) (4نفر نماینده)
دراین دوره تعداد کرسی های هرمزگان در مجلس شورای اسلامی سهمیه هرمزگان از صندلی های مجلس نمایندگان هرمزگان به چهار صندلی افزایش یافت.
از مجموع 404هزارو 265نفری که واجد شرایط رای دادن بودند 251هزارو 834 نفر یعنی بیش از 62درصد آرای خود را در صندوق های رای گیری انداختند.
و درنتیجه سید عبدالله حسینی، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی ذوالقدرو غلامعباس زائری در مرحله اول و عباس عباسی نیز هفت ماه بعد درانتخابات میاندوره ای (هفتم آبان67) به جمع سه نماینده دیگر این استان پیوست.
چهارمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (فروردین 71)(5نفر نماینده)
جمعیت واجدین شرایط رای دادن دراین دوره از انتخابات هرمزگان 471هزارو 129نفر بود که 284هزارو 264نفر(بالای60درصد) آنان در انتخابات شرکت کردند.
پس ازبرگزاری چهارمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پنج نماینده از هرمزگان راهی خانه ملت شدند.
دراین دوره سید عبدالله حسینی از حوزه غرب هرمزگان به مرکزیت بندرلنگه، عباس عباسی از حوزه شرق به مرکزیت میناب وغلامعباس زائری، محمد رضایی سردره و سید علی میرخلیلی به مجلس چهارم راه یافتند.
پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی(اسفند 74)
جمعیت هرمزگان در این سال (اسفند ماه سال1374خورشیدی)برای نخستین بارهفت رقمی شد وبه بیش ازیک میلیون نفرافزایش یافت.
آمارواجدین شرایط شرکت درانتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان 559هزارنفراعلام شد که از این تعداد 372هزارو 345نفر(بیش از66درصد) آرای خود را داخل صندوق های رای گیری انداختند.
دراین دوره چهار نماینده منتخب مردم سید علی میرخلیلی با94هزارو 512 رای ازمیناب و توابع، سید عبدالله حسینی با 63هزارو 753رای از بندرلنگه، عباس عباسی و محمد رضایی سردره به مجلس پنجم راه یافتند.
ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (خرداد 79)
آمار واجدین شرایط رای دادن دراین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان 634هزارو 26نفر اعلام شده که 452هزارو 30نفر آنان یعنی اندکی بیش از 71درصد (چهاردرصد بیشتر از متوسط کشور) آرای خود را به داخل صندوق های رای گیری انداخته اند.
در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی با مصوبه مجلس بااضافه شدن یک نفر تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه بندرعباس، حاجی آباد، قشم و ابوموسی به سه نفررسید.
با حضور پرشمار مردم حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی ذوالقدر، علی دیربازو احمد حبیبی از حوزه مرکزی، سید عبدالله حسینی ازغرب هرمزگان به مرکزیت بندرلنگه و سید علی میرخلیلی از شرق استان هرمزگان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند.
هفتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (اسفند 82)
جمعیت واجدین شرایط رای دادن هرمزگان دراین دوره به بیش از 777هزارنفر یعنی دو و نیم برابر دوره اول رسید که نزدیک به 480هزارنفر آنان(افزون بر 61درصد) آرای خود را به نام نمایندگان سه حوزه مرکز، شرق و غرب هرمزگان به داخل صندوق های رای گیری انداختند.
درنتیجه رای گیری شهریار مشیری، محمد آشوری و علی دیرباز از حوزه بندرعباس، قشم، حاجی آباد و ابوموسی و همچنین سیدعبدالله حسینی ازغرب هرمزگان وعلی معلمی پور از شرق این استان به خانه ملت راه پیدا کردند.
هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی (24اسفند86)
جمعیت واجدین شرایط برای رای دادن دراین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان 894هزارو 492 نفراعلام شده بود.
در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درحوزه های انتخابیه این استان 531هزارو 181 نفر آرای خود را به داخل صندوق های راگیری انداختند.
درنتیجه این انتخابات محمد آشوری تازیانی، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی ذوالقدرو محمد امین فرج زاده از حوزه بندرعباس، حاجی آباد، قشم، سید علی میرخلیلی از شرق هرمزگان و احمد جباری ازحوزه انتخابیه غرب این استان به مجلس هشتم جمهوری اسلامی راه پیدا کردند.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان (12اسفند90)
دراین دوره نیز از سه حوزه انتخابیه استان هرمزگان شامل شرق، غرب ومرکز پنج نماینده راهی خانه ملت شدند.
ابوالقاسم جراره بعنوان یکی از جوان ترین نمایندگان ، منصور آرامی و محمد آشوری تازیانی به نمایندگی از مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم ، ابوموسی و بندرخمیر و عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی ازحوزه انتخابیه شرق هرمزگان به مرکزیت میناب و همچنین احمد جباری ازغرب این استان به مجلس نهم راه یافتند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (7اسفند94)
درحالیکه کمتر ازسه هفته به آغاز تعطیلات نوروز باستانی باقی مانده شاهد برگزاری باشکوه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان بودیم که با استقبال 67درصدی واجدین شرایط شرکت در انتخابات مواجه شد.
استانداری هرمزگان تعداد واجدین شرایط رای دادن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان یک میلیون و 119هزارو 93نفر اعلام کرد که افزون بر 750هزارنفر آنان برگه های رای خود در صندوق های رای گیری انداختند.
دراین دوره از انتخابات مردم حوزه های انتخابیه مرکز،شرق و غرب هرمزگان آقایان حسین هاشمی تختی، احمد مرادی، محمد آشوری تازیانی(برای چهارمین دوره) و حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی ذوالقدر(برای پنجمین دوره) را با رای مخفی خود برای حضور در مجلس دهم انتخاب کردند.
تشکیل مجلس شورای ملی در ایران سابقه ای 109ساله دارد که 36سال (10دوره آن) آن مربوط به زمان تشکیل نظام جمهوری اسلامی است.
از آنجایی که کارشناسان رشته های مختلف از آمار و اطلاعات بعنوان یکی از عوامل مؤثر و ضروری برای افزایش آگاهی و همچنین برنامه ریزی، ارزیابی عملکردها و تصمیم گیری در سطوح مختلف مدیریتی نام برده اند گروه گزارش ایرنا نسبت به تهیه این گزارش اقدام کرد.
بر اساس نتایج آخرین تقسیمات کشوری (پایان سال 1390) استان هرمزگان دارای 13 شهرستان 38 بخش، 34 شهر،85 دهستان ودو هزارو 244پارچه آبادی ( 1730 آبادی دارای سکنه ) است.
جدید ترین سرشماری انجام شده حاکی از افزایش چمشگیر جمعیت این استان در سه دهه گذشته است طوریکه طبق آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390 ؛ جمعیت هرمزگان معادل یک میلیون و 578هزارو نفر اعلام گردیده که مبین آهنگ رشدی معادل2و37دهم درصد بوده است.
این درحالی است که طی 45 سال اخیر جمعیت استان بیش از چهار برابر شده و از 346 هزار نفر سال 1345 به یک میلیون و578 هزار نفر در سال 1390 رسیده است.
با وجود کاهش نرخ رشد جمعیت هرمزگان از2و 83دهم درصد در سال 1385 به 2و 37دهم درصد در سال 1390، این استان همچنان نسبت به کل کشور و بسیاری از استانها از میزان باروری و زاد و ولد و در نتیجه نرخ رشد جمعیت بالاتری برخوردار است ، بطوریکه در جایگاه سوم بعد از استانهای بوشهر و البرز قراردا رد.ک/4
**روز چهارشنبه دوازدهم اسفند/قائم مقام وزیر نیرو: امسال وضعیت بارش در13 استان منفی بوده است
قائم مقام وزیر نیرو گفت: براساس گزارش های موجود ، وضعیت بارش در 13 استان کشوردر سال جاری منفی بوده است.
به گزارش ایرنا ستار محمودی چهارشنبه در نشست تخصصی مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور افزود: همچنین بر اساس داده های هواشناسی در ماه های آینده حدود 10 تا 15 درصد و در برخی مناطق 20 درصد کاهش بارندگی و نیم تا یک و نیم درجه گرمایش خواهیم داشت.
وی ادامه داد: مسئولان آب و فاضلاب از هم اکنون خود را برای تابستان آماده کرده و هر اقدام لازمی را برای گذر بدون مشکل از آن فصل انجام دهند.
قائم مقام وزیر نیرو اضافه کرد: با توجه به بالا رفتن شاخص ها و ارتقای سطح زندگی مردم دیگر کسی قطعی آب را که تا 10 سال قبل کسی نسبت به آن اعتراض نمی کرد ، نمی پذیرد.
وی اظهار داشت : 15 میلیون مشترک در حوزه آب ، 99 و نیم درصد تحت پوشش شبکه آب آشامیدنی بهداشتی ، 42 درصد فاضلاب در سراسر کشور وجود دارد و همچنین 79 درصد روستاها دارای آب آشامیدنی بهداشتی هستند.
محمودی ، هدف از برگزاری نشست تخصصی مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور را بررسی اقدام های صورت گرفته در سال 94 و نگاه به سال 95 دانست.
نشست تخصصی یکروزه مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی با حضور قائم مقام وزیر نیرو ، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار هرمزگان امروز در بندرعباس برگزار شد.ک/3
**روز پنجشنبه 13 اسفند/دولت یازدهم هر مشکلی را می تواند حل کند
مدیرعامل و نائب رئیس موسسه اعتباری کوثر گفت:دولت تدبیر و امید تاکنون نشان داده روی هرموضوعی تمرکز کند آن را حل کرده و به سرانجام می رساند.
عیسی رضایی در یک نشست خبری افزود:سیاست خارجی ،کاهش تورم 40درصدی به 11درصد و بسط فضای سیاسی از موضوعاتی است که نشان دهنده توانمندی دولت یازدهم برای رفع مشکلات کشور است.
وی ادامه داد:هم اکنون تمام تلاش دولت برای ایجاد رونق اقتصادی است و حرکت ها در این بخش امیدوار کننده است اما در عین حال باید توجه شود که انتظار غیرواقعی در جامعه شکل نگیرد و کسی منتظر حل یک شبه مشکلات نباشد.
این مدیراقتصادی خود را از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس معرفی و اضافه کرد:در اواخر دولت قبل بوی باروت به شدت احساس می شد و جنگ قطعی به نظر می رسید.
وی تصریح کرد:اگر وضعیت بر روال قبل بود وضعیت ایران هم اکنون از عرق و سوریه بدتر بود اما دولت یازدهم توانست در یک مسیر عاقلانه و با هدایت های رهبری ،اجماع علیه ایران را به اتحاد با ایران تبدیل کند.
به گفته وی سطح روابط بین المللی در دولت یازدهم به حدی ارتقا یافته که به جای برقراری ارتباط با کشورهای ناشناخته جهان در دولت قبل ،وزیر امورخارجه دولت یازدهم در پارلمان انگلیس مقتدرانه سخنرانی می کند.
رضایی اضافه کرد:با به سرانجام رسیدن برجام امکان فعالیت برون مرزی برای بانک ها و موسسات مالی فراهم شده و مجموعه این ها افتخاراتی بزرگ و منحصر بفرد است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح عملکرد و دستاوردهای موسسه اعتباری کوثر ،سرمایه این موسسه را 6هزارمیلیارد ریال اعلام و این موسسه را بزرگترین شرکت در بورس و فرابورس معرفی کرد که سهام آن توسط 504هزار سهامدار خُرد ،خریداری شده است.
مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر همچنین با اعلام خبر تبدیل شدن این موسسه به حامی و اسپانسر سه تیم استقلال ،پرسپولیس و تراکتور سازی گفت:بر اساس یک قرارداد جدید با سه تیم یاد شده ،حامیان آنها که دارای کارت هواداری این باشگاه ها هستند در موسسه کوثر گشایش حساب می کنند و در مقابل ،موسسه کوثر این باشگاه ها را مورد حمایت قرار می دهد
**روز جمعه 14 اسفند/امام جمعه بندرعباس:پایان انتخابات آغاز دور جدید انسجام است
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت:پایان انتخابات آغاز مرحله دیگری از یکپارچگی و انسجام در استان است و هیچ اختلافی بین منتخبان و افرادی که رای نیاورده اند وجود ندارد.
به گزارش ایرنا،آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نمازجمعه بندرعباس افزود:دو سنگر مجلس خبرگان و امامت جمعه هر دو متعلق به رهبری است و دعوایی بین این دو نمی توان متصور بود.
نماینده کنونی مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با تبریک مجدد پیروزی در انتخابات به نماینده نومنتخب مردم استان که از خرداد سال آینده وارد فعالیت خود را آغاز می کند اظهار داشت:همه باید دست به دست یکدیگر داده و انسجام و یکپارچگی را حفظ کنند.
آیت الله نعیم آبادی با استاد به یک حدیث یادآور شد:افرادی که علیه مومنی دروغ و تهمت منتشر کنند خداوند آنها را از ولایت خود خارج می کند و حتی شیطان نیز حاضر نیست آنها را بپذیرد.
وی از بین بردن اختلاف را مهمترین ماموریت خود در هرمزگان معرفی و اضافه کرد:از ابتدای ورود به استان در همین راستا فعالیت کرده و افراد منصف بر موفقیت این ماموریت گواهی می دهند.
در انتخابات اخیر مجلس خبرگان رهبری که هفتم اسفند برگزار شد، حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی و آیت الله غلامعلی نعیم آبادی کاندید شدند که حجت الاسلام صدرالساداتی حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی با کسب 420 هزار و 699 رای معادل 60 درصد کل آرا به عنوان نماینده منتخب مردم استان در مجلس خبرگان انتخاب شد. ک/4
7195/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال