روایت مادر از فرزند شهیدش

شهید یوسف دقت : من سرباز امام زمان(عج) هستم

بندرعباس - ایرنا- شهید یوسف دقت از اهالی رسانه هرمزگان که دراوائل انقلاب همپای مردم در تظاهرات وراهپیمایی شرکت می کرد به گفته مادرش ایشان فردی شجاع ونترس ومی گفتم من سرباز امام زمان (عج) هستم.

به منابست هفته بسیج رسانه امروز دوشنبه به اتفاق جمعی ازدوستان اصحاب رسانه هرمزگان به منزل شهید یوسف دقت رفته بودیم وبه منظور گرامیداشت یاد وخاطره شهید این شهید شاخص رسانه هرمزگان با مادر وخواهر شهید این شهید به گفت وگو نشستیم.
ابتدا مرتضی پیروی منش رئیس بسیج رسانه هرمزگان هریک از همکاران اصحاب رسانه را معرفی کرد وگفت: به مناسبت هفته بسیج رسانه برای دیدار با خانواده شهید دقت حضور پیدا کردیم وسپس پرویز سالاری یکی از همکلاسی شهید سخن را ادامه داد که اواخر دهه 58که شهید در رشته ریاضی تحصیل می کرد من هم تجربی می خواندم و همان موقع فعالیت های مذهبی درمدرسه وخارج از آن داشت.
سپس احمد رحیمی پیشکسوت رسانه از اینکه توفیق پیدا کرده که با خانواده شهید دقت دیدار کند ابراز خوشحالی کرد ، ایوب دبیر نژاد یکی دیگر از اصحاب رسانه به فعالیت های رسانه ای این شهید به عنوان نمایندگی و خبرنگاری درنشریه مجله امید وپیام انقلاب اشاره کرد و گفت شهید دقت درحالیکه سوار خودروتویوتای کرولا شخصی اش بود در خیابان شاه حسینی بندرعباس به شهادت رسید و نوبت به رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی هرمزگان رسید ودر سخنانی کوتاه ضمن معرفی این رسانه اعلام داشت که ایرنا صفحه ای ویژه برای انتشار اخبار شهدا ایجاد کرده که به معرفی شهدا می پردازد.
مادر شهید که تا این لحظه چیزی نمی گفت لب به سخن گشود و خاطراتی از شهید برای ما باز کرد و اظهارداشت: شهید بچه ای مظلوم ومعصوم بود ودر فعالیت های مذهبی بویژه رساندن پیام های حضرت امام خمینی (ره) به دوستان وآشنایان پیش قدم واز کسی ترسی نداشت.
وی ادامه داد: چند بار ماموران به مغازه پدرش رفته بودند و گفته بودند پسرش دست ازاین کار بردارد و پدر هم به شهید می گفت ماموران سراغت را می گرفتند وایشان در جواب می گفت: من این راه را ادامه می دهم زیرا من سرباز امام زمانم (عج) هستم وبه من می گفت شما مثل ام الیلا مادر علی اکبر وعلی اصغر(ع)صبورباش .
وی تصریح کرد: دریکی از روزها به پدرش گفت خودمان یک کولر گازی اضافه داریم اگر ممکن است به کسی که نیازمند است بدهیم پدرش هم قبول کرد وکولر را شستیم وگوشه حیات گذاشتیم تا ایشان ببرد ولی خبری نشد تا اینکه یک روز پرسیدم مادرم نمی خواهید کولر به کسی بدهید در جوابم گفت نه مادر یک کولر گازی نو خریدم و به آن خانواده که تا بچه کوچک داشت ، تحویل دادم.
وی یاد آورشد : شهید بخشی از حقوق خود را صرف کمک به نیازمندان می کرد وما اصلا نمی دانستیم به که کمک می کند وگاهی هم که پول کم می آورد از پدرش قرض می گرفت و این رویه تا روز شهادتش ادامه داشت.
نماز اول و وقت وحتی نماز شب اش قطع نمی شد وگاهی من به عنوان مادرش از خواب بیدار می شدم صدای گریه از داخل اتاق می اید و وقتی متوجه می شدم یوسف درحالیکه به سجده رفته بود گریه می کرد .
دراین همین خواهر شهید که در کنارمادرش بود برخی از خاطرات شهید به مادرش یاد آوری می کرد ومادر باز رشته کلام بدست گرفت و گفت یک شب قبل ازشهادتش به من گفت خواب شهید بهشتی دیدم ، همواره اقوام بویژه فامیل نزدیک از جمله همسر دایی اش می پرسیدند یوسف کی می خواهی داماد بشوید وایشان می گفت هرموقع خواستم داماد بشوم اولین نفر شما باخبر می شوید و اتفاقا همینطور هم شد روزی که یوسف را ترور کردند جلو درمنزل دایی اش بود واولین هم همسر دایی اش با خبر شد.
آن روز من برای خرید به بازار روز بندرعباس رفته بودیم و موقع برگشت یکی از مغازه داران ازمن پرسید یوسف کجاست ، گفتم خانه است ولی به دلم آمد که اتفاقی برای ایشان افتاده و دربین راه می شنیدم یکی گفت کسی از ازدل مادرش خبر نداره تا اینکه به نزدیک خانه رسیدم و دیدم مردم زیادی درخانه ما جمع شده و پدرش یواشکی به من گفت یوسف دیگه خانه ما نمی اید بعد فهمیدم که یوسفم شهید شده است.
شهید یوسف دقت روز دوم بهار سال 1341 در بندرعباس متولد پدرش شکرالله به مسائل اسلامی اهمیت زیادی می داد و سعی داشت فرزندش با دستورات اسلام عجین شود.
یوسف با تلاش شبانه روزی پدر به مدرسه رفت و به آموختن پرداخت و در سال 1358 موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.
وی در سن 14 سالگی به عضویت گروه های انقلابی درآمد و فعالیت سیاسی خود را اغاز کر، همیشه حدیث قدسی (من طلبی وجدنی و من وجدنی عرفنی) را زمزمه می کرد، تلاوت زیبای قرآن او زبانزد خاص و عام بود و مردم او را بلبل مسجد صدا می زدند.
شهید دقت به عنوان خبرنگار در روزنامه جمهوری اسلامی مشغول به کار شد و در تیرماه سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران درآمد و به عنوان مسئول روابط عمومی سپاه ، در شورای فرماندهی به خدمات ارزنده و خالصانه اش ادامه داد ، سرانجام در صبحگاه 22مردادماه سال 1360 به هنگام نجات یک هموطن، درحمله تروریستی منافقین در سن 19 سالگی با زبان روزه به شهادت رسید.
آن روز که شهید دقت بدست منافقان کوردل ترورشد وبه شهادت رسید روز سختی برای خانواده این شهید وحتی مردم این شهر بود بطوریکه سه روز عزای عمومی در شهر بندرعباس اعلام شد ، روحش شاد.
6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال