دبیرستاد نظارت برثبت نام مدارس :

دریافت شهریه و کمک هزینه تحصیلی در مدارس دولتی هرمزگان ممنوع است

بندرعباس - ایرنا - دبیر ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: دریافت شهریه ، هرگونه کمک هزینه تحصیلی و دریافت کمک های مردمی داوطلبانه توسط مدارس دولتی در فصل ثبت نام ممنوع است.

به گزارش ایرنا ، ایرج بیت اللهی دوشنبه در نشست ستاد ثبت نام مدارس استان افزود: ثبت نام موقت دانش آموزان پایه اول ابتدایی از دوم خردادماه سالجاری و سایر پایه های تحصیلی بعد از پایان امتحانات تا 31 تیرماه انجام می شود.
وی ادامه داد: سنجش سلامت پایه اول دبستان از روز شنبه 16خرداد در پایگاه هایی که ادارات آموزش و پرورش تعیین می نمایند ، انجام می شود و براین اساس ثبت نام نهایی دانش آموزان نیز با ارائه تاییدیه از پایگاه سنجش می باشد.
دبیر ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس هرمزگان گفت: ثبت نام دانش آموزان تمامی پایه های تحصیلی در مدارس دولتی عادی بدون برگزاری آزمون ورودی ، مصاحبه و شرط معدل و براساس محدوده جغرافیایی مدارس صورت می گیرد.
وی افزود: پذیرش دانش آموزان در مدارس غیردولتی ، شاهد ، ایثارگران ، نمونه دولتی ، استعدادهای درخشان و مدارس استثنایی بر اساس دستورالعمل های مربوط به این نوع مدارس انجام می شود .
سرپرست اداره ارزیابی و عملکرد آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد: مدیران مدارسی که مجاز به دریافت شهریه و کمک های مردمی هستند ، باید میزان آن را همراه با فهرست تمامی فعالیت ها در تابلو اعلانات مدرسه و در معرض دید اولیا نصب نمایند.
بیت اللهی تصریح کرد: دریافت هرگونه وجه نقد ، چک حامل و چک پول در تمامی مدارس (دولتی و غیر دولتی) ممنوع است و ضرورت دارد که وجه دریافتی به حساب مدرسه واریز و یا چک های صادره نیز توسط اولیای دانش آموزان در وجه مدرسه صادر شود.
وی یادآورشد: به منظور پاسخگویی شفاف به مراجعان و اولیای دانش آموزان در مدارس ، مدیران و سایر عوامل اجرایی موظف هستند در زمان ثبت نام از روز شنبه تا چهارشنبه هرهفته از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح تا 12 ظهر جهت ثبت نام دانش آموزان در مدارس حضور داشته باشند.
اولیای دانش آموزان می توانند در صورت هرگونه تخلف در هنگام ثبت نام از طریق شماره تلفن 33339009-076 ( اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان ) موضوع را پیگیری نمایند. ک/3
7195/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال