آغاز طرح توسعه مشارکتی فضای سبز در بندرعباس

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از اجرای طرح توسعه مشارکتی فضای سبز محلات در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'امید ذاکری' روز دوشنبه افزود: جلب مشارکت شهروندان در عرصه حفظ و گسترش فضای سبز درون محلات و ارتقاء فرهنگ شهروندی از اهداف اجرای این طرح است.
وی با بیان اینکه این طرح از کوی ولیعصر آغاز شده، تصریح کرد: در این طرح کارشناسان این سازمان ضمن حضور در محلات و شناسایی افراد علاقه مند، اقدام به ارائه آموزش های اولیه و مشخص کردن گونه های گیاهی مورد نیاز جهت کاشت در محلات می نمایند.
ذاکری خاطرنشان شد: در این طرح، نهال توسط عوامل سازمان پارک ها و فضای سبز با مشارکت مردم درب منزل شهروندان کاشته شده و وظیفه آبیاری و نگهداری آن را شهروندان بر عهده می گیرند.
وی ابراز داشت: کارشناسان این سازمان نیز در طول سال با انجام بازدیدهای مختلف میدانی وضعیت نهال های کشت شده را بررسی و در صورت نیاز مشاوره لازم را به شهروندان ارائه می دهند.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس تاکید کرد: همواره باید با اخذ تمهیدات و برنامه ریزی مدون، فرهنگ استفاده صحیح و نگهداری از فضاهای سبز شهری را در سطوح مختلف جامعه گسترش داد و به آن اهتمام ویژه ای داشت.
شهر بندرعباس در حال حاضر دارای 280 هکتار فضای سبز مفید می باشد که سرانه فضای سبز هر نفر در این شهر دو و 9 دهم مترمربع است.ک/3
7198/668

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال